Poczta Gmail i pobieranie z innych kont. Zobacz, jak prosto zarządzać pocztą

Poczta Gmail i pobieranie z innych kont. Zobacz, jak prosto zarządzać pocztą

Poczta Gmail a pobieranie wiadomości z innych kont
Poczta Gmail a pobieranie wiadomości z innych kont
Źródło zdjęć: © Unsplash.com
14.10.2020 15:10, aktualizacja: 01.03.2022 14:10

Poczta Gmail to obecnie jedna z najpopularniejszych usług tego typu, która dzięki wielu możliwościom oraz przystępnej obsłudze zyskała rzesze fanów. Poczta Gmail umożliwia też pobieranie wiadomości z innych kont. Podpowiadamy, jak to skonfigurować.

Bez względu na to, z jakiego konta pocztowego korzystasz, jeśli masz konto Google, to możesz wszystkie wiadomości pobiegać za pośrednictwem skrzynki Gmail. Dzięki temu w jednej aplikacji możesz wygodne przeglądać wiadomości oraz wysyłać maile używając adresów z innych skrzynek pocztowych. 

Dodawanie nowego konta do Gmail

Aby pobierać i wysyłać wiadomości z innych kont za pomocą skrzynki Gmail, należy na początku dodać adres e-mail do aplikacji. Dzięki temu zyskamy możliwość przenoszenia wiadomości do folderów, filtrowanie ich oraz łatwiejsze wyszukiwanie. O wszystkich trikach, które pomogą wam uporządkować wiadomości, pisaliśmy szerzej w poprzednim poradniku. 

Znając już korzyści z dodania innych kont do Gmaila, możemy zająć się odpowiednią konfiguracją skrzynki Google. Aby to zrobić należy:

  • zalogować się na konto Gmail, na które chcesz pobierać wiadomości z innych kont;
  • w prawym górnym rogu kliknij Ustawienia > Zobacz wszystkie ustawienia;
  • następnie wybierz zakładkę Konta i importowanie;
  • jeżeli chcesz pobierać wiadomości z innego konta pocztowego, przejdź do Sprawdź pocztę na innych kontach i wybierz Dodaj Konto;
  • przejdź przez kolejne kroki konfiguracji konta;
  • jeśli potrzebujesz również możliwości wysyłania wiadomości z innych kont, musisz powtórzyć tę czynność, dodając kolejne konto w zakładce Wyślij jako.

Warto wspomnieć, że zarówno w skrzynce pocztowej w przeglądarce, jak i w aplikacji Gmail możesz dodawać nie tylko kolejne konta Google. Usługa w łatwy sposób pozwoli skonfigurować pocztę Outlook, Hotmail czy Yahoo, a także inne. 

Poczta Gmail i pobieranie maili z innych kont

Kiedy mamy już skonfigurowane odpowiednio konto, to pobieranie wiadomości następuje automatycznie. Możemy jednak je wymusić, jeśli, np. czekamy na pilną wiadomość. W tym celu wystarczy wejść w Ustawienia > Konta i importowanie i wybrać odpowiednią opcję.

Warto mieć też na uwadze, że możemy odpowiednio sprecyzować nasze preferencje, np. ograniczając się do pobrania jedynie archiwalnych wiadomości. 

Pobieranie wszystkich wiadomości jest bardzo proste, ponieważ działa automatycznie po skonfigurowaniu nowego konta. Możemy jednak zdecydować, czy chcemy zachować kopię wiadomości na serwerze, czy skasować ją po pobraniu przez Gmail. Dodatkowo możemy wybrać, do którego folderu ma trafić wiadomość odebrana z innego konta. 

Jeśli od niedawna używasz Gmaila, to możesz przenieść stare e-maile ze swojego poprzedniego konta na nową skrzynkę. W tym celu należy wejść w sekcji Ustawień w Konta i importowanie, a następnie wybrać opcję Importuj pocztę i kontakty i postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. 

Jeżeli zamiast pobierać pocztę do aplikacji Gmail, możesz ustawić automatyczne przekazywanie dalej wiadomości. Wybierając właściwe opcje, możesz zarówno przesyłać wiadomości z Gmaila na inne konto, jak i w drugą stronę. Aby zapoznać się ze szczegółami, zajrzyj na stronę support.google.com. 

Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji na temat wygodnego zarządzania pocztą oraz wiadomościami, zajrzyj też do naszych innych poradników. Znajdziesz wśród nich również takie, które podpowiedzą, jak bezpiecznie korzystać z internetu. 

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)