Trwa ładowanie...
d2suq5e

Slack i Teams będą mieć konkurencję. Google tworzy połączenie Hangouts, Gmaila i Dysku

Google pracuje nad nową aplikacją w G Suite, która połączy funkcje kilku innych, by w efekcie zagrozić pozycji Slacka i Microsoft Teams – komunikatorów chętnie wykorzystywanych w firmach. Wiele szczegółów nie jest na razie znanych, ale wszystko zapowiada się na przełomowy program.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Slack i Teams będą mieć konkurencję. Google tworzy połączenie Hangouts, Gmaila i Dysku
(Shutterstock.com)
d2suq5e

Nowa aplikacja przygotowywana przez Google'a ma być przede wszystkim komunikatorem dla firm, który zastąpi Hangouts, ale także łączyć elementy z Gmaila oraz Dysku. W praktyce ma więc powstać swego rodzaju "kombajn", za pomocą którego możliwa będzie komunikacja i wymiana plików na kilka sposobów.

Projekt jest na tyle nowy i na razie tylko wewnętrznie testowany, że publicznie nie jest nawet znana ewentualna nazwa ostatecznej aplikacji. Wiadomo tylko, że będzie dostępna w ramach pakietu G Suite dla firm, który Google od lat rozwija na różne sposoby.

Choć nie zostało to oficjalnie potwierdzone, wiele wskazuje na to, że więcej szczegółów zostanie udostępnionych najszybciej w maju, podczas konferencji Google I/O 2020. To to samo wydarzenie, podczas którego Google dzieli się z użytkownikami nowościami związanymi z nową edycją Androida.

Jeśli nowa aplikacja Google'a faktycznie ujrzy światło dzienne, Slack i Microsoft Teams mogą mieć problem, by utrzymać zainteresowanie użytkowników. Zapowiadana integracja z Gmailem oraz Dyskiem Google to spory atut z uwagi na popularność tych usług.

d2suq5e

Podziel się opinią

Share

d2suq5e

d2suq5e
Więcej tematów