PlayStation 5. Najważniejsze pytania i odpowiedzi

PlayStation 5. Najważniejsze pytania i odpowiedzi

PS5 i PS5 Digital Edition
PS5 i PS5 Digital Edition
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Karolina Modzelewska
09.11.2020 20:00, aktualizacja: 02.03.2022 07:59

Konsola PlayStation 5 to długo wyczekiwana nowość na rynku, która swoją światową premierę będzie miała 12 listopada, a do Polski trafi 19 listopada. Przedstawiamy najważniejsze pytania i odpowiedzi dotyczące PS5.

Portal Polygamia przygotował zestawienie najczęściej pojawiających się pytań na temat konsoli PlayStation 5. Odpowiedzi opierają się na dostępnej wiedzy i testach sprzętu. Wybraliśmy najważniejsze z nich. Całe zestawienie można znaleźć tutaj.

PlayStation 5 a słuchawki Bluetooth

Konsola nie obsługuje headsetów Bluetooth. Może natomiast obsługiwać zestawy słuchawkowe. Pozwala na to wbudowane USB i 3,5 mm jack. Producenci zrezygnowali z tej opcji ze względu na możliwe wysokie opóźnienia. Pocieszeniem może być fakt, że konsola obsługuje płyty DVD, dzięki czemu można przekształcić ją w kino domowe. Nie obsługuje natomiast płyt CD.

PlayStation 5 miejsce na dysku

Wśród pytań dotyczących konsoli często pojawiało się to dotyczące miejsca na dysku do realnego użytku. Na portalu Polygamia możemy przeczytać: "z pudełkowych 825 GB zostaje 667 GB. Z czego niecałe 11 GB zajmuje preinstalowany "Astro's Playroom". Można go bez problemu odinstalować"

Pytający byli również zainteresowania możliwościami używania konta PSN na PS4 i PS5 oraz działaniem DualSense na PS4. Jak się okazuje, można z nich korzystać, ale nie w tym samym momencie. Jeśli chodzi o DualSense na PlayStation 4, to jest wykrywane przez konsolę jako bezprzewodowy kontroler. Nie działają jednak przyciski. Problem może zostanie rozwiązany w przyszłości, dzięki wypuszczeniu odpowiednich sterowników.

PS5 a save gry z PS4

W przypadku nowej konsoli działa save gry z PS4. Wymaga to ręcznego zgrania albo skorzystania z zapisów, które znajdują się w chmurze w ramach abonamentu PS Plus.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)