Trwa ładowanie...
d4n9vr1

Pies-robot został zatrudniony w Czarnobylu. Sprawdza poziom promieniowania

Spot, czyli jeden z dwóch bardzo znanych robotów firmy Boston Mechanics, został zakupiony przez naukowców z Uniwersytetu w Bristolu. Na ich potrzeby, będzie badać miejsce katastrofy jądrowej w Czarnobylu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pies-robot został zatrudniony w Czarnobylu. Sprawdza poziom promieniowania
(YouTube)
d4n9vr1

Trzydzieści cztery lata po awarii reaktora w Czarnobylu, najgorszej w historii świata katastrofie nuklearnej, w okolice Prypeci tętnią życiem. Do grona ciekawskich turystów, naukowców i bezpańskich psów dołączył... robot. Spot ma nowe, ważne zadanie. W jaki sposób może pomóc?

Boston Dynamics pokazywało kiedyś nagranie, jak robot Spot świetnie radzi sobie z mapowaniem otoczenia. Naukowcy wpadli więc na pomysł, aby pójść o krok dalej i wykorzystać tą technologię do stworzenia mapy ilustrującej rozkład szkodliwych fal elektromagnetycznych wokół reaktora.

22 października naukowcy z Uniwersytetu w Bristolu - we współpracy z ukraińskim Centralnym Przedsiębiorstwem Gospodarki Odpadami Promieniotwórczymi - po raz pierwszy rozmieścili czworonożnego robota, informuje Ukrinform, ukraińskie państwowe medium. W sieci udostępniono nagrania, pokazujące mechanicznego czworonoga w pracy.

d4n9vr1

Робот Boston Dynamics на ЧАЕС (РУС+ENG)

Zobacz też: Elon Musk szykuje się do kolejnej misji. SpaceX wymienia dwa silniki w Falcon 9

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4n9vr1

Podziel się opinią

Share
d4n9vr1
d4n9vr1
Więcej tematów