Trwa ładowanie...
holderName

Otwarcie granic. Premier Mateusz Morawiecki podał datę

Premier Mateusz Morawiecki poinformował o przywróceniu ruchu na granicach Polski. Nasi rodacy będą mogli swobodnie podróżować do państw Unii Europejskiej. Trzy dni później zostaną przywrócone loty międzynarodowe.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Otwarcie granic. Rząd podjął decyzję. Premier Mateusz Morawiecki podał datę
Otwarcie granic. Rząd podjął decyzję. Premier Mateusz Morawiecki podał datę (YouTube)
holderName

- Od 13 czerwca otwieramy granice na państwa Unii Europejskiej - poinformował premier Mateusz Morawiecki. Oznacza to, że Polacy od najbliższej soboty będą mogli swobodnie podróżować do krajów unijnych. Obywatele tychże państw, również będą mogli przybyć do Polski bez konieczności przejścia obowiązkowej kwarantanny.

- Ograniczamy decyzję dotyczącą granic do państw Unii Europejskiej. Potrzebne są jak najszybciej kontakty z krajami unijnymi, aby powróciły do poprzedniego stanu - tłumaczył premier.

holderName

Szef rządu poinformował także o wznowieniu lotów międzynarodowych od 16 czerwca. - Już dzisiaj wchodzimy w kontakt z LOT-em, żeby mógł odpowiednio zaplanować powrót do świadczenia swoich usług - tłumaczył Mateusz Morawiecki.

Przypomnijmy, że pozwolenie na otwarcie granic w strefie Schengen wydała Komisja Europejska. Strefa do pełnego funkcjonowania ma powrócić 1 lipca.

holderName

Wcześniej na temat otwarcia granic wypowiadała się Jadwiga Emilewicz. - Zdajemy sobie sprawę z tego, że nasi sąsiedzi regionalnie otwierają granice. U nas rozmowy są mocno zaawansowane. Wskazywany jest 30 czerwca jako czas otwarcia granic europejskich. Nie sądzę, że Polska powinna zwlekać dłużej - komentowała minister rozwoju.

Polskie granice dla cudzoziemców zostały zamknięte 15 marca. Wszyscy nasi rodacy znajdujący się poza granicami kraju mogli wrócić do Polski, jednak byli poddawani obowiązkowej 14-dniowej kwarantannie domowej.

Zobacz także: Morawiecki zaprasza amerykańskich żołnierzy z Niemiec do Polski. To wcale nie poprawi naszego bezpieczeństwa

holderName

Podziel się opinią

Share
holderName
holderName
Więcej tematów