Oszustwo na Allegro. Do akcji wkroczył UOKiK

Oszustwo na Allegro. Do akcji wkroczył UOKiK
Źródło zdjęć: © WP.PL

04.12.2017 16:22, aktual.: 04.12.2017 18:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Opis oferowanego produktu musi być rzetelny i składać się z prawdziwych informacji - uznał Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów i nałożył grzywnę na sprzedawcę, który na Allegro oferował podgrzewacze do butelek dla niemowląt.

W opisie sprzedawanych produktów spółka Multi-Import z Białegostoku umieściła informację, że czasopismo „Baby” uznało sprzęt z Podlasia za najlepszy i najmniej awaryjny. Po sprawdzeniu tej informacji przez UOKiK okazało się, że taka gazeta nie istnieje. Sprzedawca zmienił opis, nadal chwaląc się wynikami testów, ale tym razem nie podawał już, kto jest ich autorem.

- Urząd uznał, że takie informacje są nieuczciwą praktyką rynkową. Wprowadzały one kupujących w błąd. Na ofertę na Allegro mógł natrafić każdy, szczególnie rodzice czy opiekunowie małych dzieci. Nierzetelne informacje mogły ich przekonać do zakupu podgrzewacza, podczas gdy w innych warunkach by się na to nie zdecydowali - oznajmił UOKiK.

Prezes urzędu nałożył na troje wspólników Multi-Import kary finansowe za każdą z nieprawdziwych informacji - w sumie ponad 15 tys. zł. Okolicznością łagodzącą było to, że przedsiębiorcy zaprzestali rozpowszechniania kwestionowanych informacji przed rozstrzygnięciem sprawy. Spółka musi też zamieścić komunikat o decyzji urzędu na portalu Allegro.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (39)