Osobisty tłumacz mobilny na Androida rozpoznaje polską mowę

Osobisty tłumacz mobilny na Androida rozpoznaje polską mowę

Osobisty tłumacz mobilny na Androida rozpoznaje polską mowę
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
14.10.2011 11:42, aktualizacja: 14.10.2011 11:55

Google już wcześniej udostępniło uaktualnienie Tłumacza Google dla Androida z nowym odświeżonym wyglądem i eksperymentalną funkcją nazwaną Tryb Konwersacji. Dzisiejsza aktualizacja przynosi możliwościami oglądania rezultatów tłumaczeń oraz Trybem Konwersacji dla 12 dodatkowych języków, w tym języka polskiego.

Tryb Konwersacji to interfejs zbudowany w celu bardziej naturalnego tłumaczenia mowy, który obsługuje teraz tłumaczenie "mówienie-mówienie" w 1. językach. Wystarczy powiedzieć słowa do mikrofonu, a aplikacja automatycznie je przetłumaczy i głośno przeczyta tłumaczenie. Osoba, z którą rozmawiamy, może wtedy odpowiedzieć w swoim języku, a aplikacja przetłumaczy jej wypowiedź na nasz język i głośno wymówi.

Jeśli chcesz powiedzieć "where is the train", a mechanizm rozpoznał to jako "where is the rain”, system umożliwi ręczne poprawienie pojedynczego słowa przed tłumaczeniem i dodanie go do słownika.

Technologia nadal jest dostępna w wersji Alfa i czynniki takie jak szum tła czy regionalne akcenty, mogą sprawić, że nie zrozumie ona tego co mówimy.

Tryb Konwersacji tłumaczy pomiędzy językami angielskim, francuskim, niemieckim, włoskim, holenderskim, hiszpańskim, mandaryńskim chińskim, japońskim, koreańskim, rosyjskim, czeskim, polskim, tureckim i brazylijskiej odmianie portugalskiego.

Poza rozszerzeniem Trybu Konwersacji do 1. języków, Tłumacz Google dla Androida obsługuje teraz 63 języki, w tym 24 w trybie tekst-do-mowy i 17 w trybie wprowadzania głosowego.

Najnowszą wersję Tłumacza Google można pobrać z Android Market. Aplikacja dostępna jest dla smartfonów i tabletów z wersją systemu Android 2.2 lub wyższą.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)