Odnaleźli pozłacane buty z brązu. Mogą mieć ponad 1400 lat. Wyjątkowy skarb z Korei Południowej

Odnaleźli pozłacane buty z brązu. Mogą mieć ponad 1400 lat. Wyjątkowy skarb z Korei Południowej

Odnaleźli pozłacane buty z brązu. Mogą mieć ponad 1400 lat. Wyjątkowy skarb z Korei Południowej
Źródło zdjęć: © Cultural Heritage Administration
31.05.2020 09:30, aktualizacja: 31.05.2020 09:46

Podczas wykopalisk w Korei Południowej dokonano niezwykłego odkrycia. Tamtejsi archeolodzy poinformowali o natrafieniu na pozłacane buty z brązu z okresu królestwa Silla. Znalezisko pochodzi z końca V wieku.

Służba Dziedzictwa Narodowego (CHA) oraz Instytut Badania Dziedzictwa Kulturowego Królestwa Silla poinformowały, że podczas wykopalisk w Korei Południowej natrafiono na pozłacane buty z brązu z przełomu V i VI wieku. Odkrycia dokonano w pobliżu grobu nr 120 w sąsiedztwie Hwangnam-dong w Gyeongsangu Północnym.

Znalezisko pochodzi z okresu Królestwa Silla. Archeolodzy poinformowali, że ostatnio pozłacane obuwie z brązu odkryto w 1977 roku w grobie w sąsiedztwie Inwang. Badacze zaznaczają, że trwa dopiero początkowy etap wykopalisk.

Obraz
© Cultural Heritage Administration

Zdaniem Służby Dziedzictwa Narodowego (CHA), tego typu obuwie było tworzone specjalnie na uroczystości pogrzebowe. Archeolodzy zauważyli, że powierzchnia butów pokryta jest licznymi nacięciami w kształcie litery "T".

Grób nr 120 został skatalogowany w czasach, gdy Korea Południowa znajdowała się pod okupacją japońską. W tym samym czasie uległ jednak zniszczeniu w związku z budową wsi.

Naukowcy informują, że w okolicach Gyeongju można natrafić jeszcze na wiele pozostałości z królestwa Silla.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)