Trwa ładowanie...
dxyn3if

Zaskakujące odkrycie na plaży. Rzadki ssak z zębami jak sztylety [Zobacz zdjęcie]

Na jednej z plaż w hrabstwie San Diego doszło do niesamowitego odkrycia. Straż przybrzeżna natrafiła na szczątki intrygującego zwierzęcia. To, co przykuwało uwagę to przede wszystkim niezwykle ostre zęby, przypominające sztylety.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Niesamowite odkrycie na plaży w San Diego.
Niesamowite odkrycie na plaży w San Diego. (YouTube.com)
dxyn3if

Całe zajście zostało szczegółowo opisane przez portal o2. Z zamieszczonej tam relacji wynika, że odkrycia dokonano na plaży San Onofre State Beach w hrabstwie San Diego. Osoby patrolujące przybrzeżny obszar dostrzegły ciało ssaka posiadającego ogromne zęby. Zwierzę swoim wyglądem przypominało niewielkiego kaszalota.

Zaskakujące znalezisko

Ssak został zidentyfikowany przez Jima Serpa, który wcześniej pełnił funkcję szefa Doheny State Beach. Jeden z "odkrywców" zwierzęcia zadzwonił do byłego szefa i przesłał mu zdjęcia. Serpa bardzo szybko rozpoznał, co się na nich znajduje. Był to niezwykle rzadko występujący gatunek ssaka – kogia krótkogłowa.

dxyn3if

Zwierzęta unikające człowieka

Zwierzę, nazywane również kaszalotem małym może osiągnąć do 4 metrów długości. Masa jego ciała to blisko 400 kg. Kogia krótkogłowa żywi się głównie krabami i kałamarnicami. Występuje we wszystkich oceanach (z wyłączeniem Oceanu Arktycznego) i prowadzi samotny tryb życia, chociaż czasami tworzy niewielkie grupy.

Naukowcy nie posiadają zbyt wielu informacji na temat tego gatunku. Większość z nich pochodzi z badań nad okazami wyrzuconymi przez morze.

dxyn3if

Podziel się opinią

Share

dxyn3if

dxyn3if
Więcej tematów