Trwa ładowanie...
dzb8pku

Ocet niszczy koronawirusa? Ekspert podał domowy przepis

Koronawirus budzi spory niepokój wśród mieszkańców naszego kraju. W obawie przed zarażeniem Polacy zadają coraz więcej pytań. Wśród nich znajdują się również te o domowe receptury na środki dezynfekujące. Lekarz Michał Sutkowski wskazuje szczególnie na jeden z nich.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus kontra ocet. "To świetny środek dezynfekujący" - mówi lekarz
Koronawirus kontra ocet. "To świetny środek dezynfekujący" - mówi lekarz (Shutterstock.com)
dzb8pku

Koronawirus zbiera śmiertelne żniwo na całym świecie. Epidemia dawno dotarła już do naszego kraju, a Ministerstwo Zdrowia codziennie informuje o kolejnych potwierdzonych przypadkach zarażenia SARS-CoV-2. W związku z rosnącymi liczbami Polacy coraz częściej zadają pytania dotyczące jak najlepszej metody na uniknięcie zakażenia.

Kanały telewizyjne, stacje radiowe czy internetowe streamy umożliwiają bezpośredni kontakt ze specjalistami, którzy chętnie udzielają odpowiedzi na pytania zadawane w związku z pandemią koronawirusa. Wśród nich pojawiają się między innymi te związane z prawidłowym dbaniem o odporność organizmu lub rzeczy oraz sytuacje, których powinniśmy unikać w trakcie tego trudnego dla wszystkich czasu.

dzb8pku

Nie brakuje także zagadnień dotyczących higieny oraz dezynfekcji. W dobie masowego wykupywania specjalistycznych środków ze sklepów coraz większą popularność zyskują płyny własnej roboty do odkażania. Pytanie o recepturę na idealny preparat padło we wczorajszym programie "Koronawirus. Raport" na antenie TVN 24.

Czy ocet niszczy wirusy?

- Czy ocet niszczy wirusy, w tym koronawirusa? Jeśli tak, to czy można go rozcieńczać wodą i w jakiej proporcji? - zapytała na antenie pani Bernadeta.

dzb8pku

- Tak, ocet niszczy wirusy - odpowiedział doktor nauk medycznych oraz prezes Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Warszawie, Michał Sutkowski.

W dalszej części swojej wypowiedzi lekarz podał recepturę na środek dezynfekujący na bazie octu. Oto ona:

  • 200 mililitrów octu
  • 200 mililitrów alkoholu (nie spirytusu)
  • 100 mililitrów wody
  • 15-20 mililitrów mydła

- Trzeba to dobrze zmieszać i otrzymujemy świetny środek dezynfekujący - mówi Michał Sutkowski.

Chcesz śledzić na bieżąco rozwój koronawirusa w Polsce? Sprawdź dedykowaną temu aplikację internetową.

Więcej na temat koronawirusa dowiesz się zapisując na nasz specjalny newsletter.

dzb8pku

Podziel się opinią

Share

dzb8pku

dzb8pku
Więcej tematów