Niezwykle trwałe żarówki EverLED od Panasonic

Niezwykle trwałe żarówki EverLED od Panasonic
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

24.01.2012 12:01, aktual.: 25.01.2012 08:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Panasonic wprowadziła na rynek żarówkę LED, która świeci 40 000 godzin. Jednak, co najważniejsze, nowe żarówki pozwolą zaoszczędzić do 80% energii elektrycznej. Mieliśmy okazję sprawdzić żarówki w praktyce i musimy przyznać, że śmiało mogą konkurować z klasycznymi żarówkami z wolframowym żarnikiem. Zarówno kąty oświetlenia, jak i barwa światła, do złudzenia przypominają klasyczne żarówki, które znamy. Ta innowacyjna żarówka została uhonorowana nagrodą 2011 Good Design Gold Award w Japonii.

Panasonic wprowadziła na rynek żarówkę LED, która świeci 40 000 godzin. Jednak, co najważniejsze, nowe żarówki pozwolą zaoszczędzić do 80% energii elektrycznej. Mieliśmy okazję sprawdzić żarówki w praktyce i musimy przyznać, że śmiało mogą konkurować z klasycznymi żarówkami z wolframowym żarnikiem. Zarówno kąty oświetlenia, jak i barwa światła do złudzenia przypominają klasyczne żarówki, które znamy. Ta innowacyjna żarówka została uhonorowana nagrodą 2011 Good Design Gold Award w Japonii.

Dostępne na rynku żarówki Panasonic EverLed posiadają żywotność osiągającą około 4. 000 godzin. Oznacza to, iż przy korzystaniu z nich przez około 2 godziny 40 minut dziennie jedna żarówka może wystarczyć nawet na 40 lat.

Panasonic zastosował w swoich żarówkach technologię LED, która wykorzystuje światło z umieszczonych w środku diod. Nie jest to jednak zbiór małych diod umieszczonych gęsto koło siebie, jak możemy znaleźć w prostych rozwiązaniach, a specjalny pasek, który emituje światło w sposób znacznie bardziej równomierny. W celu podniesienia wydajności zastosowano także technologię rozpraszania energii, co sprawia, iż żarówka jest bardziej efektywna. Warto także podkreślić, iż w odróżnieniu od zwykłych żarówek, które wykorzystują na świecenie jedynie 10. pobieranej przez siebie mocy, resztę zaś przeznaczając na grzanie, EverLed nie nagrzewają się, aby oświetlić pomieszczenie. Co prawda, szklana bańka pozostaje chłodna, jednak korpus skrywający elementy sterujące pracą już się nieco nagrzewa - co również sprawdziliśmy.

Dodatkowo zastosowana technologia LED sprawia, iż po zapaleniu żarówki światło pojawia się natychmiast W zdecydowany sposób ułatwia to funkcjonowanie w sytuacjach, w których użytkownik nie może czekać na rozświetlenie świetlówki kompaktowej.

Żarówki Panasonic EverLED jako pierwsze zostały wykonane z w pełni przeźroczystego szkła. Dzięki temu wytwarzane światło jest dokładnie takie samo jak to z tradycyjnych żarówek. Jest cieplejsze i bardziej naturalne niż to emitowane przez energooszczędne świetlówki kompaktowe.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (122)