Niesamowity manewr pilota F‑35. Szaleje w maszynie za 100 milionów dolarów

Niesamowity manewr pilota F-35. Szaleje w maszynie za 100 milionów dolarów
Źródło zdjęć: © Wikimedia Commons CC BY
Arkadiusz Stando

14.01.2019 13:52, aktual.: 14.01.2019 14:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Siły powietrzne niektórych państw posiadają własne zespoły akrobacyjne czy pokazowe. Jednym z takich krajów są oczywiście Stany Zjednoczone. A Amerykanie nie omieszkają pochwalić się swoimi wyczynami na Instagramie.

Kapitan Andrew "Dojo" Olson jest pilotem F-35 Demo Team zaledwie od miesiąca, ale już zdążył pokazać, co potrafi. W serwisie społecznościowym Instagram pojawiły się cztery nagrania z jego udziałem za sterami maszyny F-35A. Pilot wykonał niesamowite manewry, a wideo robi furorę.

Pierwsze wideo pokazuje niezwykłą sekwencję manewrów, których nigdy wcześniej nie widziano na żadnym pokazie F-35A. Pilot wykonał obrót o 360 stopni, a maszyna na moment wręcz zastygła w powietrzu. Pozostałe filmiki pokazują imponująco wysoki AOA (wznoszenie pod wysokim kątem) czy kilka pionowych manewrów.

Prawdopodobnie "Dojo" ćwiczy te manewry przed zbliżającym się pokazem nowego F-35A Demo Team. Odbędzie się podczas imprezy lotniczej Melbourne Air & Space Show w dniach 30-31 marca.

F-35 Lightning II to jeden z najnowocześniejszych i najdroższych samolotów odrzutowych świata. Jest myśliwcem piątej generacji. Zasilany pojedynczym silnikiem F-35 osiąga prędkość nawet 2250 km/h. Koszt jednej takiej maszyny produkcji Lockheed Martin to przynajmniej 100 milionów dolarów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (233)