Nie ma cię w domu, a kurier wchodzi. Nowa usługa giganta

Nie ma cię w domu, a kurier wchodzi. Nowa usługa giganta

Nie ma cię w domu, a kurier wchodzi. Nowa usługa giganta
Źródło zdjęć: © Amazon
Adam Bednarek
27.10.2017 12:05, aktualizacja: 27.10.2017 14:24

Kurier przyjeżdża jak jesteś w pracy, więc zostawia paczkę na wycieraczce lub u sąsiada - bez twojej wiedzy. Amazon wie, że to irytuje, więc postanowił coś z tym zrobić. A co z bezpieczeństwem i prywatnością?

Nowy produkt Amazona to… zamek do drzwi. Inteligentny, dający sterować się za pomocą aplikacji w telefonie. Dzięki temu zdalnie można wpuszczać do mieszkania m.in. kurierów.

Nic dziwnego, że Amazonowi zależy na jak najszybszym dostarczaniu paczek, skoro mówimy o gigancie internetowego handlu. Inteligentne zamki nie są wprawdzie nowością, ale Amazon ma przewagę nad konkurencją - bo połączy swój gadżet z usługą dostarczania paczek.

Tylko czy to bezpieczne? Tak, bo w skład zestawu wchodzi jeszcze kamerka, rejestrująca wchodzących do mieszkania. Nagranie od razu przesyłane jest do właściciela mieszkania, więc będzie można się upewnić, czy gość nie został dłużej niż powinien.

Kody wpuszczające do mieszkania będzie można udostępnić nie tylko kurierom, ale i np. firmom sprzątającym, hydraulikom czy po prostu znajomym.

Usługa na razie działa wyłącznie w Stanach Zjednoczonych, a zainteresowani za zestaw muszą zapłacić około 250 dolarów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)