Nie daj się naciągnąć na oszustów podszywających się pod Lotto na Facebooku

Nie daj się naciągnąć na oszustów podszywających się pod Lotto na Facebooku14.01.2017 12:21
Nie daj się naciągnąć na oszustów podszywających się pod Lotto na Facebooku
Źródło zdjęć: © Facebook.com

Uważaj! Konkurs LOTTO - Polska to kolejne facebookowe oszustwo, nic nie wygrasz, a możesz stracić pieniądze!

Oszustwo z "LOTTO - Polska", udostępniło już 17 tysięcy użytkowników. Każdy z nich otrzyma wiadomość o tym, że wygrał, a do odbioru nagrody musi tylko wpisać swój adres e-mail i numer telefonu w formularzu, a następnie podać kod, który otrzyma w SMS-ie. *Jednak o czym "wygrany" nie wie to to, że nie odbiera swojej nagrody od Lotto, a zapisuje się do serwisu tapeciakowo.pl i zgadza się na wysyłanie mu płatnych SMS-ów, za które będzie płacił za każdym razem ponad 6 złotych. *

288921727222949946
Źródło zdjęć: © Facebook.com

Ostatnio widzieliśmy na Facebooku oszustwa na "czyszczenie magazynów Media Expert" i "Jublieusz LEXUSA", a teraz pojawiło się kolejne, tym razem na "Lotto". Wszystkie oszustwa działają na tej samej zasadzie. Oferują niezwykle atrakcyjne nagrody (darmowe zakupy w Media Expert, nowego Lexusa, pensję 5 tys. złotych przez 20 lat) jedynie za polubienie i skomentowanie posta o konkursie.

288921727223081018
Źródło zdjęć: © zapisujemy-sie.pl

W ten sposób przyciągają tysiące naiwnych użytkowników, z których każdy dowiaduje się, że wygrał. Oszuści wykorzystują do tego bardzo prosty trick. W poście o "zwycięzcach" zamieszczają link, który odsyła do własego profilu użytkownika, który go kliknie, np. taki jak ten.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)