Trwa ładowanie...
ycipk-1ca8fi

Netflix traci miliony. Zmiany zaczyna od Polski. Polacy tracą okres próbny

Netflix traci miliony na tym, że nie wszyscy korzystający z serwisu płacą abonament. Nadrabianie strat gigant rozpoczął w Polsce. Co to oznacza dla Polaków? Trzeba sięgnąć do portfela wcześniej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Netflix: okres próbny przestaje być w Polsce dostępny
Netflix: okres próbny przestaje być w Polsce dostępny (Materiały prasowe)
ycipk-1ca8fi

Wcześniej Netflix pozwalał przez miesiąc korzystać z serwisu za darmo. W ten sposób zachęcał do płacenia abonamentu, pokazując swoje możliwości, nie wymagając przy tym opłat. Teraz takiej opcji nie ma. Chcesz oglądać - płać od razu.

Netflix: koniec okresu próbnego w Polsce

- W twoim kraju nie oferujemy obecnie bezpłatnego okresu próbnego. Aby rozpocząć członkostwo, odwiedź witrynę Netflix.com, wybierz plan i preferowaną opcję płatności, wprowadź adres e-mail, wpisz hasło, a potem zacznij oglądać – czytamy w Centrum Pomocy Netfliksa.

ycipk-1ca8fi

Skąd taka decyzja? Możemy się tylko domyślać. Niedawno w sieci pojawiły się wyliczenia, z których wynika, że serwis traci co najmniej miliony dolarów miesięcznie tylko dlatego, że pozwala użytkownikom dzielić się kontem. Jedna osoba płaci, ale korzystają cztery - wszyscy zrzucają się na wspólny abonament.

Dawniej Netflix do takich praktyk zachęcał, ale obecnie stara się z tej decyzji wycofać. Co z tym wspólnego ma okres próbny? To proste.

Netflix: współdzielenie konta powodują straty

Polacy - choć nie tylko - masowo zakładali darmowe konta, by uniknąć płacenia abonamentu. Co więcej: niektórzy z nich sprzedawali profile mające miesięczny bezpłatny dostęp do usługi. Takim praktykom wypowiedziało wojnę Allegro, ale "Polak potrafi".

ycipk-1ca8fi

Ruch Netfliksa jest próbą nadrabiania części strat. Serwis wierzy, że brak okresu próbnego zmusi niektórych do kupna abonamentu. Gorzej, jeśli użytkownicy pójdą w zupełnie innym kierunku - mimo popularności legalnych usług VOD, piractwo podnosi głowę.

Czytaj też: Netflix jak chemia z Niemiec. Mało, drogo i gorzej niż za granicą

Z drugiej strony Netflix może nawet o takich użytkowników nawet nie chce walczyć - i tak są straceni, bo za abonament nigdy by nie płacili. Gra toczy się o tych niezdecydowanych - których brak darmowego okresu próbnego zmusi do sięgnięcia po portfel.

Netflix: "to tylko testy"

ycipk-1ca8fi

Netflix w oświadczeniu przesłanym Spider's Web tłumaczy, że rezygnacja z okresu próbnego to jedynie… testy.

"Testujemy dostępność i czas trwania bezpłatnej wersji próbnej, aby lepiej zrozumieć wartość platformy Netflix dla użytkowników. Testy te zazwyczaj różnią się pod względem czasu ich trwania i regionów, w których występują. Nie muszą też oznaczać wprowadzenia testowanych zmian na stałe" - napisano w komunikacie.

Netflix: będzie drożej

Ewentualne wejście tej decyzji na stałe uderzy w tych, którzy przygodę z Netfliksem dopiero zaczynają. Ale ci, którzy mają już konto, nie mogą spać spokojnie. Ich też czekają podwyżki - wynika z nieoficjalnych informacji.

ycipk-1ca8fi

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-1ca8fi

ycipk-1ca8fi
ycipk-1ca8fi