Netflix testuje reklamy własnych produkcji między odcinkami

Netflix testuje reklamy własnych produkcji między odcinkami
Źródło zdjęć: © Pinterest

20.08.2018 12:27, aktual.: 20.08.2018 12:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Netflix zasłynął tym, że oferuje produkcje telewizyjne bez dobrze nam wszystkim znanych atrybutów telewizji. Innymi słowy, bez reklam i ograniczeń dostępu. Ostatnio jednak firma zdecydowała się wprowadzić reklamy do swego serwisu. I tu się zaczęło…

Nowa funkcja Netfliksa wywołała oburzenie wśród użytkowników. Jedną z głównych zalet serwisu był brak reklam w środku i/lub pomiędzy odcinkami, co było bardzo wygodne w oglądaniu seriali. Teraz chyba nie będzie już tak przyjemnie, ponieważ Netflix właśnie wprowadza reklamy. Na razie tylko w postaci testów dla bardzo małego grona użytkowników, ale nawet to spotkało się z hejtem.

Mimo że wyświetlane reklamy promują wyłącznie produkcje z biblioteki Netfliksa i po kilku sekundach emisji oferują opcję ich pominięcia, to klientom platformy wcale to nie przypadło do gustu. W sieciach społecznościowych pojawia się coraz więcej gniewnych postów od użytkowników.

"Netflix, płacimy za twoją usługę, by oglądać seriale bez reklam, więc dlaczego wyświetlasz reklamy innych seriali między odcinkami tego, który naprawdę chcę oglądać? Nie jestem rozzłoszczony, po prostu jestem rozczarowany. Mam nadzieję, że zmienisz zdanie” – pisze użytkownik na Twitterze.

Jednak niektórzy klienci serwisu są nie tylko oburzeni, lecz nawet gotowi anulować subskrypcję w przypadku, gdy reklamy rzeczywiście zostaną umieszczone. "Netflix jest niezwykle dogodny i ma w ofercie wiele programów, które naprawdę lubię, jednak nie będę się wahał, by anulować subskrypcję, jeśli oni zdecydują się wprowadzić reklamy. Płacę 10 funtów miesięcznie za rozkosz oglądania bez reklam”.

Tym czasem Netflix twierdzi, że każdego roku testuje setki nowych opcji, ale nie znaczy to, że wszystkie one zostaną wdrożone na szeroką skalę. Dodatkowo, według komunikatu firmy, reklamy pokazywane między odcinkami seriali są dopasowane do preferencji użytkownika na podstawie jego wcześniejszych wyborów repertuarowych. Nie różni się to jakoś wyjątkowo od już istniejącego systemu dopasowania tytułów do preferencji klientów.

W sytuacji, gdy okazaliście się wybrani wśród tych "szczęściarzy", którzy oglądają reklamy między odcinkami, Netflix przygotował sposób wyłączenia tej funkcji. Aby wyłączyć reklamy, należy wejść na stronę Netflix: Do Not Test i nie wyrazić zgody na udział w testach.

Oprócz tego Netflix też umieścił na swojej stronie sposoby zwalczania złośliwych oprogramowań z reklamy. Jeśli podczas korzystania z usługi Netfliksa, na twoim komputerze pojawiają się reklamy lub wyskakujące okienka, skorzystaj z jednego z oprogramowań, które polecają specjaliści ds. pomocy technicznej firmy. Listę takich oprogramowań znajdziesz na tej stronie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)