Allegro: nie kupisz już kodów do Netfliksa, Spotify czy Showmax

Allegro: nie kupisz już kodów do Netfliksa, Spotify czy Showmax
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Adam Bednarek

19.07.2018 14:40, aktual.: 19.07.2018 15:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Allegro wypowiada wojnę handlarzom, którzy sprzedają (bezpłatny) dostęp do serwisów streamingowych lub też chcą dzielić się swoimi kontami. Dla chcących zaoszczędzić będzie to spore utrudnienie.

Allegro wprowadziło nowy zapis w regulaminie dotyczący przedmiotów, których nie wolno sprzedawać w serwisie:

"Wszelkiego rodzaju kody, hasła, tokeny, klucze lub konta (dalej zwane łącznie Kodami), które umożliwiają wyłącznie nieodpłatny dostęp oraz skorzystanie z usług pozwalających na oglądanie oraz słuchanie na życzenie treści multimedialnych za pośrednictwem internetu w postaci tzw. video on demand np. Netflix, Showmax, HBO Go, Cda Premium, VOD.pl, Player.pl, za wyjątkiem kart podarunkowych lub voucher'ów, obejmujących Kody, które są dystrybuowane przez podmioty prowadzące oficjalną działalność w zakresie ich odsprzedaży, działające w ramach umów zawartych z Allegro.pl" - zapisano.

Allegro przede wszystkim chce uderzyć w osoby, które zakładały bezpłatne konta w serwisach streamingowych (zwykle można korzystać z darmowego, miesięcznego okresu próbnego) i sprzedawały do nich dostęp.

Bardzo popularną praktyką jest też dzielenie się hasłami do serwisów streamingowych. Swego czasu szef Netfliksa przyznawał nawet, że nie ma nic przeciwko, by znajomi zrzucali się na wspólne konto. W praktyce można było sobie miejsce "wykupić", właśnie na Allegro, wszak Netflix - jak i inne usługi na żądanie - pozwala korzystać z konta kilku osobom jednocześnie. Najczęściej im wyższy abonament, tym więcej osób ma dostęp. Tę lukę wykorzystywali handlarze, którzy sprzedawali "wolne miejsce". Użytkownicy korzystali, bo płacili tylko część, a nie całą kwotę abonamentu.

Według statystyk, nawet 10 proc. polskich kont w Netfliksie może być "pirackich". Ruch Allegro może sprawić, że statystyki się zmniejszą. I pewnie też spadnie liczba użytkowników korzystających z serwisów VOD.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)