Nauka przez zabawę – przedmioty dla dzieci ciekawych świata

Nauka przez zabawę – przedmioty dla dzieci ciekawych świata
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com | Ilike
Sylwia Ścibak

27.04.2018 12:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dzieci są bardzo ciekawe otaczającego ich świata, dlatego zapewnienie im zabawy połączonej z nauką to strzał w dziesiątkę. Poniżej prezentujemy różne sprzęty i przedmioty, które im to umożliwią.

Mikroskopy i teleskopy – mikro- i makroświaty

To co nie jest widoczne gołym okiem, wywołuje duże zainteresowanie, zwłaszcza u najmłodszych. Rozległy wszechświat z mnóstwem gwiazd i planet oraz cząstki, z których zbudowane są wszystkie elementy naszego świata zawsze były przedmiotem zainteresowań naukowców, którzy przez swoje badania chcieli wyjaśnić prawidła rządzące każdym elementem otaczającej nas rzeczywistości. Teleskopy i mikroskopy to nie urządzenia zarezerwowane jedynie dla nich. By zachęcić dzieci do obserwacji i wzbudzić w nich zainteresowanie biologią, fizyką, astronomią czy chemią, warto podarować im te urządzenia. Modele przeznaczone do samodzielnej obserwacji nie oferują takich możliwości, jakie oferują egzemplarze do zastosowania profesjonalnego, jednak potrafią spełnić potrzeby najmłodszych. Są to sprzęty, które kosztują zwykle kilkaset złotych.

Na naszej liście znalazły się zarówno teleskopy, jak i mikroskopy. Ceny tych sprzętów zaczynają się od ok. 200 zł i nie przekraczają 1000 zł.

Obraz
© Shutterstock.com | shutterstock.com

Zestawy doświadczalne – świetna zabawa gwarantowana

Zabawki, które ćwiczą wyobraźnię i logiczne myślenie oraz wymagają kreatywności, skupienia i wyciągania wniosków to idealne propozycje na prezent dla pociechy. My proponujemy zestawy doświadczalne, które zawierają przedmioty związane z różnymi dziedzinami nauki: chemią, fizyką, biologią, mechaniką czy elektroniką. Tego typu zabawki nie tylko pokazują, do czego służą różne przedmioty spotykane w życiu codziennym. Dzięki nim dziecko może zrozumieć, jak działają, jak są zbudowane i jakie prawa nauki nimi rządzą. Cena tych zestawów nie przekracza 300 zł.

Obraz
© Shutterstock.com | Rawpixel.com
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)