NASA ostrzega. Asteroida Bennu może uderzyć w ziemię i spowodować koniec świata {WIDEO}

NASA ostrzega. Asteroida Bennu może uderzyć w ziemię i spowodować koniec świata {WIDEO}
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

13.08.2019 22:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

NASA alarmuje. Istnieje realne zagrożenie zderzenia się asteroidy z Ziemią. Jeśli dojdzie do uderzenia, spowoduje ono zniszczenie naszej cywilizacji. Do tragedii ma dojść za 116 lat. W sieci pojawiła się wizualizacja katastrofy.

Naukowcy z NASA nie bagatelizują prawdopodobieństwa uderzenia asteroidy Bennu w Ziemię. Według prognoz do zderzenia może dojść 25 września 2135 roku. Informacje o katastrofie są na tyle poważne, że opracowane zostały już pierwsze plany ocalenia naszej planety.

Asteroida Bennu coraz bliżej Ziemi

Obieg asteroidy wokół słońca trwa 435 dni. Z każdym okrążeniem Bennu zbliża się do Ziemi o 300 tysięcy kilometrów. Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA) poinformowała, że istnieje realne zagrożenie zderzenia się ze sobą dwóch ciał niebieskich. Do katastrofy może dojść za 116 lat i chociaż problem ten nie dotyczy naszego pokolenia, NASA zrobi wszystko, aby zapobiec końcu świata.

Asteroida Bennu to ważąca 77 miliardów ton kosmiczna skała. Jej średnica wynosi aż 500 metrów. Według obliczeń naukowców z Uniwersytetu w Arizonie prawdopodobieństwo uderzenia Bennu w Ziemię wynosi 1:2 700. Jeśli 25 września 2135 roku dojdzie do katastrofy, może ona spowodować wyniszczenie naszej cywilizacji.

Powstaje plan ocalenia naszej planety

NASA ostrzega, że jeśli asteroida uderzy w Ziemię, doprowadzi to do całkowitego zniszczenia życia na naszej planecie. Sama siła uderzenia może spowodować śmierć około 60 proc. ludzi. Jeśli Bennu wpadnie do oceanu, wywoła potężne tsunami, którego fale pochłoną wszystkich mieszkańców Ziemi.

Aby zapobiec katastrofie, NASA we współpracy z Narodową Agencję Bezpieczeństwa Jądrowego opracowała plan ocalenia Ziemi. Polega on na wysłaniu w stronę Bennu statku kosmicznego ważącego około 9 ton, który zmieni tor lotu asteroidy spychając ją z orbity. Plan awaryjny zakłada użycie przez statek ładunków jądrowych.

Poniżej prezentujemy wideo, w którym przedstawiona została wizualizacja zderzenia dwóch ciał niebieskich.

W zeszły weekend naszą planetę minęła inna asteroida. QQ23 2006 znalazła się 7.4 mln km. od Ziem

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)