NASA organizuje hackathon Space Apps Challenge 2020. Mogą w nim wziąć udział wszyscy chętni

NASA organizuje hackathon Space Apps Challenge 2020. Mogą w nim wziąć udział wszyscy chętni

NASA organizuje wirtualne wydarzenie
NASA organizuje wirtualne wydarzenie
Źródło zdjęć: © Pixabay
Karolina Modzelewska
03.10.2020 00:38, aktualizacja: 01.03.2022 14:04

NASA International Space Apps Challenge 2020 odbędzie się w najbliższy weekend. Mogą w nim wziąć udział wszystkie zainteresowane osoby. W trakcie wirtualnego wydarzenia uczestnicy będą mierzyć się z wyzwaniami przygotowanymi przez agencję kosmiczną.

NASA International Space Apps Challenge 2020 to hackaton skierowany do wszystkich zainteresowanych osób – programistów, naukowców, studentów przedsiębiorców. W trakcie trwającego dwa dni wydarzenia chętni mogą łączyć się w zespoły, które będą rozwiązywać liczne zadania.

NASA organizuje hackaton

W związku z pandemią COVID-19 wydarzenie odbędzie się w wirtualnej przestrzeni. Jego star zaplanowano na 3 października na godz. 9:00 czasu lokalnego. Hackathon zakończy się 4 października o godz. 23:59 czasu lokalnego. Uczestnicy muszą się zarejestrować np. korzystając z formularza zamieszczonego na oficjalnej stronie Space Apps Challenge.

Najlepsze projekty stworzone podczas hackatonu zostaną nagrodzone przez NASA. Warto zaznaczyć, że w wydarzenia zaangażowane są też inne agencje kosmiczne oraz organizacje o podobnym profilu - CSA, CNES, JAXA oraz ESA.

Podczas NASA International Space Apps Challenge 2020 uczestnicy będą realizować wyzwania w jednym z siedmiu obszarów tematycznych: Observe, Inform, Sustain, Create, Confront, Connect, Invent Your Own Challenge.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)