Trwa ładowanie...

NASA opóźnia misję Dragonfly. Lot na księżyc Saturna przełożony o rok

NASA potwierdziła informacje dotyczące opóźnienia misji Dragonfly, w ramach której specjalny dron ma zbadać Tytana, ogromny księżyc Saturna. Jak poinformowano, jednym z powodów przełożenia startu przedsięwzięcia jest pandemia koronawirusa.
Share
NASA opóźnia misję Dragonfly
NASA opóźnia misję DragonflyŹródło: YouTube
d301g27

Tytan to jeden z tych kosmicznych obiektów, który od wielu lat intryguje naukowców. Potężny księżyc Saturna posiada gęstą atmosferę, a także jest jedynym ciałem niebieskim poza Ziemią, na którym odkryto jeziora. Nic dziwnego, że NASA wiąże ogromne plany z dokładnym przebadaniem Tytana. Niestety, na efekty swojej misji, agencja będzie musiała jeszcze poczekać.

Misja Dragonfly zakładająca wysłanie na księżyc Saturna specjalnego drona została przesunięta o kolejny rok. NASA poinformowała, że start misji nie nastąpi wcześniej niż w 2027 roku.

Dron, który zostanie wysłany na Tytana będzie zdolny do wykonywania pomiarów stanowisk odległych od siebie o dziesiątki kilometrów. Po trwającej nawet dziewięć lat misji Dragonfly, zebrane próbki pozwolą naukowcom m.in. na ocenę zdolności do życia na księżycu Saturna.

d301g27

Zobacz także: NASA: Pierwsze takie zdjęcia księżyca Jowisza. Europa na niezwykle szczegółowym zbliżeniu

NASA wśród powodów decyzji o przesunięciu startu misji wymienia m.in. pandemię koronawirusa oraz jej znaczący wpływ na budżet Wydziału Nauk Planetarnych. Eksperci przypominają, że lot na odległe ciało niebieskie to niezwykle kosztowne przedsięwzięcie.

Zobacz także: NASA ogłasza konkurs. Do wygrania aż 5 milionów dolarów

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d301g27

Podziel się opinią

Share
d301g27
d301g27
Więcej tematów