Najważniejsze pomieszczenie w domu

Najważniejsze pomieszczenie w domu01.03.2016 13:19
Najważniejsze pomieszczenie w domu
Źródło zdjęć: © newsrm.tv

Zastanawialiście się kiedyś, które pomieszczenie w Waszym wnętrzu jest dla Was najważniejsze? Powszechnie mówi się, że sercem każdego domu jest kuchnia. Czy Polacy także tak uważają? A jeśli tak to ile osób się do tego przyznaje? Marka Hotpoint, producent sprzętu AGD - w tym także funkcjonalnych urządzeń do kuchni, postanowiła to sprawdzić. Oto wyniki najnowszego raportu.

Jak można było się spodziewać, zdaniem większości Polaków najważniejszym pomieszczeniem każdego domu jest kuchnia. Aż 8. proc. ankietowanych zgodziło się z tym stwierdzeniem (odpowiedź: zdecydowanie tak/raczej tak). Nie dziwi też fakt, że pomieszczenie to częściej za serce domu uznają kobiety, niż mężczyźni. Potwierdziło to bowiem 93 proc. ankietowanych pań i 83 proc. ankietowanych panów. Warto przy tym zaznaczyć, że tylko 14 proc. badanych posiada kuchnię otwartą na salon, a większość w oddzielnym pomieszczeniu. Można zatem wnioskować, że tak wysoki wynik nie ma nic wspólnego z faktem posiadania kuchni w aneksie i wzrostu jej atrakcyjności, z uwagi na bliskość innych rozrywek, dostępnych np. w salonie.

Kuchnia to pomieszczenie, w którym przede wszystkim przygotowujemy i spożywamy posiłki. Jednak nie są to jej jedyne funkcje. Bardzo często to właśnie tam pijemy poranną kawę lub plotkujemy z przyjaciółką. Ponadto jest to miejsce spotkań i rozmów ze znajomymi, cieszące się niegasnącą popularnością choćby podczas domówek. To również strefa rodzinnych zabaw, z której korzystamy podczas wspólnego gotowania z dziećmi, a także idealny kącik do odrabiania lekcji.

Aby spełniała wszystkie powyższe funkcje, powinna być funkcjonalnie rozplanowana. Musi też posiadać odpowiednie meble i sprzęty. Najważniejsza jest jednak panująca w niej atmosfera. Postarajmy się więc, by nasza kuchnia była ciepła i przytulna - wówczas z pewnością będzie prawdziwym sercem naszego domu.

ag

Zobacz także: Sprzęt będzie sygnalizować o usterce

Źródło artykułu:newsrm.tv
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)