Trwa ładowanie...
d2fm7v5

Najsilniejszy cywilny laser na świecie zamieniony w... latarkę

W jaki sposób wykorzystać najpotężniejszy laser, jaki można legalnie kupić? To proste, trzeba przerobić go na latarkę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Najsilniejszy cywilny laser na świecie zamieniony w... latarkę
(Giznet.pl)
d2fm7v5

Z laserami produkowanymi przez Wicked Lasers zawsze był pewien kłopot. Po pierwsze, żeby się nimi bawić, należy zaopatrzyć się w specjalne okulary ochronne. Po drugie, należy się z nimi obchodzić ostrożnie i pamiętać by nie oślepić nimi pilota jakiegoś samolotu. A jest to możliwe, ponieważ światło tych laserów widoczne jest aż z orbity. Wszystko to sprawia, że, na przykład taki Spyder 3 Arctic, staje się mało praktyczny.

Ok, można nim przebijać balony, podpalać papiery znajdujące się na drugim końcu pokoju czy nawet zamienić w miecz świetlny, ale nadal nie jest to zbyt praktyczne. Dlatego Wicked Lasers postanowiło zmienić kosztujący 30. dolarów laser w (chyba) najdroższą latarkę na świecie.

Za „jedyne” 80 dolarów można bowiem od niedawna zamówić specjalną nakładkę Phosphorce, która wykorzystuje filtr fosforowy do rozproszenia niebieskiego promienia lasera by stworzyć snop światła o mocy 50. lumenów. Latarka pierwsza klasa, ale trudno oprzeć się wrażeniu, że przerabianie najsilniejszego dostępnego na rynku lasera na latarkę jest lekkim przerostem formy nad treścią. Za to w jakim stylu!

Polecamy w serwisie Giznet.pl: Filmik promujący Boddie - pierwszy polski smartwatch

d2fm7v5

Podziel się opinią

Share
d2fm7v5
d2fm7v5
Więcej tematów