Microsoft pomoże rodzicom kontrolować grające dzieci. Nowe funkcje dla aplikacji Xbox

Xbox Series S i Xbox Series X
Xbox Series S i Xbox Series X
Źródło zdjęć: © WP | Piotr Urbanbiak

11.12.2020 14:12, aktual.: 02.03.2022 20:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nowa funkcja dostępna w aplikacji Xbox Family Settings umożliwi rodzicom większą kontrolę nad tym, w co i ile grają ich pociechy. Dodatkowo dzieciom o wiele trudniej będzie kupić coś w Microsoft Store bez wiedzy opiekunów.

Xbox Family Settings na iOS i Androida pojawiła się jakiś czas temu, ale Microsoft cały czas chce rozwijać jej funkcjonalność. Dwie nowe funkcje pozwolą opiekunom lepiej zarządzać kontami ich podopiecznych w usłudze Xbox Live, a tym samym zyskać większą kontrolę nad tym, ile dzieci spędzają na grach i co robią przed konsolą. 

Nowe funkcje Xbox Family Settings

Pierwszą funkcją, jaka została dodana do aplikacji, jest możliwość wstrzymania czasu przed ekranem, dzięki czemu rodzice będą mogli na chwilę zablokować dostęp do konta Xbox Live. 

- Niezależnie od tego, czy funkcja jest używana do wzmacniania próśb o nakrycie stołu do obiadu, czy też do upewnienia się, że praca domowa została wykonana, ta funkcja zablokuje dzieciom dostęp do ich konta, dopóki rodzice nie zdecydują, że nadszedł czas na zabawę ponownie, lub do wygaśnięcia blokady pod koniec dnia - tłumaczy Microsoft. 

Kolejna funkcja, która również spodoba się rodzicom to "Prośba o zakup". Niestety często słyszymy historię, by dziecko wydało gigantyczne kwoty na gry lub przedmioty w grach. Ta funkcja dodana do aplikacji Xbox Family Settings powinna ułatwić rodzicom i opiekunom kontrolę nad tymi zakupami. Warto wspomnieć, że taka opcja dostępna jest już na konsolach Xbox. 

- Jeśli to ustawienie jest włączone, gdy dzieci wybiorą grę, którą chcą kupić, na telefon rodzica zostanie wysłana prośba - czytamy w informacji prasowej. Wraz z tym komunikatem pojawi się również link do strony, na której będzie można przeczytać szczegółowe informacje na temat kupowanego przez dziecko produktu. 

Te oraz poprzednie funkcje aplikacji, jak możliwość filtrowania treści, czy ograniczenie czasu w grach w konkretnych dniach oraz raporty o aktywności dziecka, mają pozwolić rodzicom lepiej kontrolować, co i ile czasu młody człowiek robi przed konsolą. To narzędzie oczywiście nie zastąpi zdrowego rozsądku, ale może pomóc lepiej zarządzać czasem. 

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)