Mały gadżet do auta. Rozdzielacz zapanuje nad plątaniną kabli

Mały gadżet do auta. Rozdzielacz zapanuje nad plątaniną kabli
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

17.11.2020 12:21, aktual.: 17.11.2020 12:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kto z nas tego nie zna. Dłuższa trasa, kilka osób ze smartfonami wymagającymi podładowania albo innymi gadżetami elektronicznymi i dylemat: kto pierwszy i co podłączyć najpierw. Praktyczne rozdzielacze do gniazda ładowarki są tanie, a mogą okazać się hitowym gadżetem dla każdej zmotoryzowanej osoby.

Gadżet dla mobilnych

Rozgałęźnik do samochodu umożliwia ładowanie kilku kompatybilnych urządzeń jednocześnie. Idealne rozwiązanie dla osób pracujących w trasie oraz dużo podróżujących i równocześnie – kosztujące niewielkie pieniądze. Dwa telefony, tablet, nawigacja, baterie do popularnych e-papierosów, powerbank, a czasem też przetwornica, aparat fotograficzny, laptop, maszynka do golenia itd. Sporo, prawda? Wszystkiego nie da się wpiąć do jednego samochodowego gniazda zapalniczki.

W czasach, kiedy elektronika stale nas otacza, a mobilność jest elementem wielu zawodów i stylu życia wielu osób – takie rozwiązania są bardzo poszukiwane. Niskim kosztem ułatwiają życie i uwalniają od plątaniny zbędnych kabli…

Niezbędny w trasie

Ładowarka samochodowa z gniazdem zapalniczki i dwoma wejściami USB przyda się, jeśli korzystasz z dwóch smartfonów albo jedzie z tobą pasażer. Liczbę gniazd, wejść i ich typ dobierzesz do własnych preferencji – niektóre gadżety mają ich nawet 10. Taki rozdzielacz o wielu funkcjach nie zajmuje dużo miejsca, a w trasie, kiedy mamy ograniczony dostęp do ładowania swojej elektroniki i zdarza nam się zapomnieć jednej z wielu ładowarek, może się okazać nieoceniony. Koszt prostego rozdzielacza to nawet niecałe 30 zł, bardziej rozbudowane i zaawansowane gadżety kosztują około 70 zł.

Wszystkie gadżety z baterią naładowaną na 100 proc.

Niektóre produkty mają praktyczne zamknięcie – rodzaj korka, którym możemy zakryć wejście do ładowarki, co uchroni je przed gromadzeniem kurzu i różnego rodzaju drobinek, zarówno wtedy, kiedy gadżet jest podłączony w samochodzie, jak i wtedy, kiedy spoczywa w schowku. W zależności od modelu niektóre rozdzielacze mają wyłącznik, możliwość przymocowania gadżetu śrubkami albo taśmą samoprzylepną oraz kabel odpowiedniej długości (można je wpiąć do gniazdka z tyłu albo z przodu).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)