Lotnisko Kraków Airport wyda 4,3 mln zł. Zwiększy komfort okolicznych mieszkańców

Lotnisko Kraków Airport wyda 4,3 mln zł. Zwiększy komfort okolicznych mieszkańców

Lotnisko Kraków Airport wyda 4,3 mln zł. Zwiększy komfort okolicznych mieszkańców
Źródło zdjęć: © MAREK LASYK/REPORTER
Arkadiusz Stando
22.02.2020 13:02, aktualizacja: 22.02.2020 13:18

Ruszył nabór do drugiej edycji programu, według którego lotnisko Kraków Airport oferuje dofinansowanie do wymiany stolarki zewnętrznej. Dotyczy to budynków mieszczących się w okolicy lotniska, które narażone są na hałas powodowany przez samoloty. Pula programu to aż 4,3 miliona złotych.

Życie w okolicach lotniska nie należy do przyjemnych. Samoloty w ciągu dnia odlatują nawet co kilka minut, a hałas da się usłyszeć nawet kilka kilometrów dalej. Krakowskie lotnisko przeprowadzi pomiar akustyczny w budynkach okolicznych mieszkańców.

Jeśli pomiar wykaże, że norma hałasu została przekroczona, to właściciel będzie miał prawo otrzymać dofinansowanie. Pieniądze mają zostać przeznaczone na wymianę ram okien oraz drzwi o podwyższonej izolacyjności akustycznej.

"Naszym nadrzędnym celem w tworzeniu zasad programu była chęć faktycznej pomocy mieszkańcom poprzez sfinansowanie wymiany zewnętrznej stolarki okiennej i drzwiowej na taką, która będzie miała odpowiednio wysoką izolacyjność akustyczną. Program jest w stu procentach finansowany ze środków Kraków Airport" - mówił prezes Kraków Airport Radosław Włoszek, podaje PAP.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)