Lotnisko Kraków Airport wyda 4,3 mln zł. Zwiększy komfort okolicznych mieszkańców

Lotnisko Kraków Airport wyda 4,3 mln zł. Zwiększy komfort okolicznych mieszkańców22.02.2020 13:02
Lotnisko Kraków Airport wyda 4,3 mln zł. Zwiększy komfort okolicznych mieszkańców
Źródło zdjęć: © MAREK LASYK/REPORTER

Ruszył nabór do drugiej edycji programu, według którego lotnisko Kraków Airport oferuje dofinansowanie do wymiany stolarki zewnętrznej. Dotyczy to budynków mieszczących się w okolicy lotniska, które narażone są na hałas powodowany przez samoloty. Pula programu to aż 4,3 miliona złotych.

Życie w okolicach lotniska nie należy do przyjemnych. Samoloty w ciągu dnia odlatują nawet co kilka minut, a hałas da się usłyszeć nawet kilka kilometrów dalej. Krakowskie lotnisko przeprowadzi pomiar akustyczny w budynkach okolicznych mieszkańców.

Jeśli pomiar wykaże, że norma hałasu została przekroczona, to właściciel będzie miał prawo otrzymać dofinansowanie. Pieniądze mają zostać przeznaczone na wymianę ram okien oraz drzwi o podwyższonej izolacyjności akustycznej.

"Naszym nadrzędnym celem w tworzeniu zasad programu była chęć faktycznej pomocy mieszkańcom poprzez sfinansowanie wymiany zewnętrznej stolarki okiennej i drzwiowej na taką, która będzie miała odpowiednio wysoką izolacyjność akustyczną. Program jest w stu procentach finansowany ze środków Kraków Airport" - mówił prezes Kraków Airport Radosław Włoszek, podaje PAP.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)