Koronawirus w Polsce nie spowalnia. Ministerstwo Zdrowia potwierdza prawie 300 nowych przypadków

Koronawirus w Polsce nie spowalnia. Ministerstwo Zdrowia potwierdza prawie 300 nowych przypadków
Źródło zdjęć: © Pokazwirusa.pl

26.06.2020 11:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Niestety statystyki są bezwzględne. Codziennie Ministerstwo Zdrowia odnotowuje bardzo znaczący wzrost zakażeń koronawirusem w naszym kraju. Liczba chorych, jak i ofiar śmiertelnych COVID-19 rośnie jednak szybko nie tylko w Polsce.

26 czerwca Ministerstwo Zdrowia potwierdziło kolejne 285 zakażeń SARS-CoV-2 w naszym kraju oraz poinformowało o śmierci kolejnych 17 osób na skutek COVID-19. To daje łącznie 33 395 ofiar koronawirusa w Polsce, z czego 1429 śmiertelnych.

Mapa zakażeń pokazuje dokładną sytuację w poszczególnych regionach Polski. Najwięcej zakażeń od początku epidemii, niezmiennie notuje się w tych pięciu województwach:

  • śląskim - 12 413 zakażeń,
  • mazowieckim - 4902 zakażeń,
  • łódzkim - 3011 zakażeń,
  • dolnośląskim - 2902 zakażeń,
  • wielkopolskim - 2562 zakażeń.

Codzienne statystyki pokazują, że epidemia COVID-19 w naszym kraju nie spowalnia. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło, że infekcja najgorzej przebiega u osób, u których diagnozowane są również choroby współistniejące i starsze.

To właśnie one przede wszystkim powinny zadbać o bezpieczeństwo i przestrzegać wszystkich zaleceń rządu dotyczących zachowania w trakcie epidemii. Jednak odpowiedzialność leży również na ich bliskich, dlatego zaleca się unikania dużych skupisk ludzi rozsądne podejście do przepisów bezpieczeństwa.

Mapa zakażeń koronawirusem na świecie

Niestety nie tylko w Polsce sytuacja wygląda groźnie. Na całym świecie łączna liczba potwierdzonych przypadków COVID-19 doszła do 9 612 250, z czego 489 372 to ofiary śmiertelne. Zgodnie z danymi Johns Hopkins University, koronawirus nie spowolnił nawet na moment.

Nawet kraje, które zdawały się radzić z epidemią, zaczęły ponownie odnotowywać wzrost nowych zakażeń, po tym jak zostały złagodzone przepisy dotyczące bezpieczeństwa. Przykładem jest Korea Południowa, którą nawet WHO stawiało za przykład, jako państwa szybko i sprawnie reagującego na sytuację kryzysową.

Na poniższej grafice możecie zobaczyć, jak wygląda sytuacja w poszczególnych krajach. Jak widać najwięcej przypadków COVID-19 niezmiennie odnotowuje się w USA, jednak rośnie też cały czas liczba chorych w Brazylii, Rosji czy Wielkiej Brytanii. W tym ostatnim kraju również odnotowuje się bardzo wysoki współczynnik zgonów.

Obraz
© JHU

Szczegółowe informacje na temat koronawirusa w Polsce i na świecie, uzyskasz, zapisując się na nasz specjalny newsletter lub pobierając dedykowaną aplikację.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)