Trwa ładowanie...
dxyn3if

Koronawirus. Szczepionka może nigdy się nie pojawić

William Alan Haseltine prowadził badania nad HIV, AIDS, ludzkim genomem i założył kilka firm medycznych. Naukowiec uważa, że stworzenie skutecznej szczepionki przeciwko koronawirusowi wcale nie jest pewnikiem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szczepionka na koronawirusa jest dopiero w fazie badań
Szczepionka na koronawirusa jest dopiero w fazie badań (Getty Images)
dxyn3if

Zdaniem ekspertów pandemia koronawirusa zostanie całkowicie pokonana, gdy wynaleziona zostanie szczepionka, a następnie przyjmie ją znaczna część społeczeństwa. Optymistyczne przewidywania mówią, że najwcześniej szczepionka może powstać za półtora roku. Ekspert zajmujący się od lat wirusem HIV i chorobą AIDS ostrzega, aby na to nie liczyć.

Williama Haseltine'a, który życie poświęcił badaniom medycznym, jest sceptyczny co do samej możliwości wynalezienia szczepionki przeciwko SARS-CoV-2. Argumentuje to faktem, że do tej pory nie udało się opracować szczepionki przeciwko koronawirusowi, która chroniłaby błony śluzowe w nosie, a to właśnie tą drogą dostaje się do organizmu SARS-CoV-2.

dxyn3if

Zobacz: Jerzy Owsiak o wadliwych maseczkach z Chin. "Nie tylko my zostaliśmy oszukani"

Zdaniem Haseltine'a najlepszym narzędziem do walki z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 jest monitorowanie i izolacja osób zakażonych. Ekspert uważa, że takie kraje, jak Chiny, Tajwan czy Korea Południowa, które szybko i zdecydowanie wprowadziły izolację społeczną dużo lepiej podeszły do zagrożenia niż Stany Zjednoczone, Wielka Brytania czy Brazylia, które ociągały się z podobnymi decyzjami.

dxyn3if

Podziel się opinią

Share

dxyn3if

dxyn3if
Więcej tematów