Koronawirus nie ma szans? To nie jest szczepionka, ale producent obiecuje 93 proc. skuteczność

Koronawirus
Koronawirus
Źródło zdjęć: © YouTube.com

30.04.2021 17:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nowa technologia opracowana przez Hisense ma unieszkodliwiać do 93,54 proc. wirusów wywołujących COVID-19, co zostało potwierdzone przez międzynarodową organizację Texcell prowadzącą działalność badawczą w ramach współpracy z producentem.

Hi-Nano to nowy rodzaj jonizatora opracowany przez Hisense, który może być stosowany w klimatyzatorach dostępnych w ofercie producenta. Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi przez laboratorium Texcell w Paryżu w lutym br., Hi-Nano skutecznie zwalcza koronawirusa SARS-CoV-2, a jeszcze lepiej radzi sobie z wirusami grypy (skuteczność potwierdzona na poziomie 99,37 proc.)

Jak czytamy w informacji prasowej udostępnionej przez PAP, Hi-Nano "generuje do 1 miliona/cm3 jonów dodatnich i ujemnych o dużym stężeniu. Aktywność bakterii i wirusów zostaje zahamowana po wchłonięciu ich przez jony dodatnie i ujemne, co je unieszkodliwia". 

Producent zwraca uwagę przede wszystkim na wydajność urządzenia oraz jego bezpieczne działanie, co ma również korzystny wpływ na środowisko. Firma planuje wprowadzić klimatyzatory z nowymi jonizatorami jeszcze w maju br - urządzenia będą dostępne również w Polsce. 

W 2020 r. spółka Hisense osiągnęła wyniki sprzedaży klimatyzatorów na poziomie 5,15 mln jednostek, co zapewniło jej 7. pozycję na globalnym rynku, co czyni ją jedną z najpopularniejszych marek klimatyzatorów na świecie.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także