Koronawirus nie ma szans? To nie jest szczepionka, ale producent obiecuje 93 proc. skuteczność

Koronawirus nie ma szans? To nie jest szczepionka, ale producent obiecuje 93 proc. skuteczność

Koronawirus
Koronawirus
Źródło zdjęć: © YouTube.com
30.04.2021 17:23

Nowa technologia opracowana przez Hisense ma unieszkodliwiać do 93,54 proc. wirusów wywołujących COVID-19, co zostało potwierdzone przez międzynarodową organizację Texcell prowadzącą działalność badawczą w ramach współpracy z producentem.

Hi-Nano to nowy rodzaj jonizatora opracowany przez Hisense, który może być stosowany w klimatyzatorach dostępnych w ofercie producenta. Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi przez laboratorium Texcell w Paryżu w lutym br., Hi-Nano skutecznie zwalcza koronawirusa SARS-CoV-2, a jeszcze lepiej radzi sobie z wirusami grypy (skuteczność potwierdzona na poziomie 99,37 proc.)

Jak czytamy w informacji prasowej udostępnionej przez PAP, Hi-Nano "generuje do 1 miliona/cm3 jonów dodatnich i ujemnych o dużym stężeniu. Aktywność bakterii i wirusów zostaje zahamowana po wchłonięciu ich przez jony dodatnie i ujemne, co je unieszkodliwia". 

Producent zwraca uwagę przede wszystkim na wydajność urządzenia oraz jego bezpieczne działanie, co ma również korzystny wpływ na środowisko. Firma planuje wprowadzić klimatyzatory z nowymi jonizatorami jeszcze w maju br - urządzenia będą dostępne również w Polsce. 

W 2020 r. spółka Hisense osiągnęła wyniki sprzedaży klimatyzatorów na poziomie 5,15 mln jednostek, co zapewniło jej 7. pozycję na globalnym rynku, co czyni ją jedną z najpopularniejszych marek klimatyzatorów na świecie.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie