Koronawirus. Mapa pokazuje w Polsce ponad 1000 zakażonych. Na całym świecie: prawie pół miliona

Koronawirus. Mapa pokazuje w Polsce ponad 1000 zakażonych. Na całym świecie: prawie pół miliona26.03.2020 10:02
Koronawirus. Mapa pokazuje w Polsce ponad 1000 zakażonych. Na całym świecie: prawie pół miliona
Źródło zdjęć: © pokazwirusa.pl

Mapa zakażeń koronawirusem pokazuje, że w Polsce rozpoznano już ponad 1000 przypadków COVID-19. Liczba śmiertelnych zachorowań przekroczyła te, które udało się wyleczyć. Tymczasem we Włoszech liczba zmarłych dwukrotnie przekroczyła te w Chinach.

Koronawirus w Polsce został rozpoznany już u 1051 osób, a od początku epidemii w naszym kraju zmarło 14 osób. Udało się wyleczyć 2 osoby, a u 11 ustały objawy choroby, ale SARS-CoV-2 wciąż jest obecny w organizmie. Władze zaostrzają przepisy, aby Polska nie powtórzyła błędów Włoch, zwłaszcza, że objawy SARS-CoV-2 mogą być ciężkie do wykrycia.

Ta mapa pozwala śledzić na bieżąco, jak rozwija się sytuacja w naszym kraju. Poza potwierdzonymi danymi statystycznymi, możemy na stronie śledzić również najważniejsze wiadomości dotyczące epidemii w Polsce. w tym celu możecie również zapisać się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Zobacz też: Koronawirus. Jak się przed nim uchronić? Nie wystarczy mycie rąk

Mapa zakażeń koronawirusem

Mapa koronawirusa opracowana przez Johns Hopkins University pozwala śledzić rozwój pandemii na całym świecie. Dane opublikowane 26 marca potwierdzają, że liczba zakażeń przekroczyła już 472 000. O ile wciąż najwięcej przypadków zachorowań odnotowano w Chinach, to Włochy szybko zbliżają się do tej liczby.

294748378204948825
Źródło zdjęć: © WP.PL

Tam liczba chorych na COVID-19 przekroczyła 74 tys. (w Chinach jest to ok. 81 tys.). Mimo mniejszej liczby zachorowań, to właśnie we Włoszech odnotowano najwięcej śmiertelnych przypadków. Od początku epidemii zmarło już 7503 osób.

W Chinach odnotowano 3169 zgonów, a liczba ta została przekroczona też w Hiszpanii - tam odnotowano 3647 zgonów spowodowanych COVID-19. Epidemia w Chinach wygasa i teraz to Włochy są najgroźniejszym centrum pandemii.

Liczba chorych rośnie również w USA, Hiszpanii i Niemczech. Zdaje się, że liczba nowych zakażeń zmniejsza się w Iranie, chociaż do tej pory wirus spowodował tam śmierć ponad 2000 osób.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)