Koronawirus. Doniesienia o śmierci dr Li Wenlianga

Koronawirus. Doniesienia o śmierci dr Li Wenlianga
Źródło zdjęć: © East News | Li He/Xinhua News/East News
Karolina Modzelewska

06.02.2020 22:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dr Wenliang był jednym z pierwszych, którzy alarmowali o zagrożeniu związanym z koronawirusem. Jego słowa zostały zignorowane, a Wenliang razem z siedmioma innymi lekarzami został oskarżony przez władze o rozsiewanie nieprawdziwych plotek.

Chiński "Global Times" poinformował, że lekarz zmarł w Wuhan. Później wycofał się z tego twierdzenia i przekazał, że Wenliang znajduje się w krytycznym stanie. Kilka godzin później szpital w Wuhan, gdzie leczono Wenlianga, przekazał, że mężczyzna przegrał walkę z koronawirusem.

Inne chińskie źródło "People's Daily" zamieściło Tweeta, w którym podkreślono, że śmierć lekarza wywołała "narodową żałobę". 34-letni Wenliang miał osierocić jedno dziecko i pozostawić ciężarną żonę w żałobie.

Koronawirus: Lekarz ostrzegał przed skutkami wirusa

Wenliang alarmował o zagrożeniu, jakim jest koronawirus już 30 grudnia. Informował, że wirus może być groźniejszy niż SARS. Władze kazały mu przestać rozsiewać nieprawdziwe plotki. Został wezwany przez Biuro Bezpieczeństwa Publicznego, gdzie poproszono go o podpisanie stosownego oświadczenia. Otrzymał naganę i powrócił do pracy jako okulista. W trakcie jednego z badań zaraził się koronawirusem od swojego pacjenta.

Koronawirus: Liczba ofiar rośnie

Według najnowszych danych z 6 lutego 2020 roku koronawirus zabił 565 osób. Ponad 28 tys. jest zarażonych 2019-nCoV, a 1382 udało się wyleczyć.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (5)
Zobacz także