"Klimat, do działań". Aktywiści Greenpeace wspięli się 80 metrów, by wywiesić transparent

"Klimat, do działań". Aktywiści Greenpeace wspięli się 80 metrów, by wywiesić transparent

"Klimat, do działań". Aktywiści Greenpeace wspięli się 80 metrów, by wywiesić transparent
Źródło zdjęć: © YouTube
09.07.2020 15:36

"Klimat, do działań" - transparent z takim napisem wywiesili aktywiści Greenpeace na dźwigu stojącym przy katedrze Notre-Dame w Paryżu. Protestujący zwrócili się również bezpośrednio do prezydenta Emmanuela Macrona, aby potępił brak działań na rzecz klimatu.

Czterech aktywistów Greenpeace wspięło się na mierzący 80 metrów dźwig, stojący przy katedrze Notre-Dame w Paryżu, aby wywiesić transparent z napisem "Klimat, do działań". Zdarzenie miało miejsce w czwartek 9 lipca.

Jeden z protestujących pokazał również mediom plakat skierowany bezpośrednio do prezydenta Francji Emmanuela Macrona. Widniał na nim napis "Klimat, Macron, Notre Dame". - Dzięki tej akcji Greenpeace zwraca się bezpośrednio do Emmanuela Macrona, aby potępił brak działania na rzecz klimatu - napisała organizacja w komunikacie.

- Od początku swojego mandatu szef państwa wielokrotnie wspominał temat ekologii, ale nadal niechętnie prowadzi politykę, która autentycznie coś zmienia. Ostatnie przetasowania rządowe są kolejnym dowodem braku ambicji prezydenta w dziedzinie ochrony środowiska" - dodaje Greenpeace.

Do protestu odniosła się minister kultury Roselyne Bachelot. - Greenpeace nie służy sprawie, która byłaby w innym przypadku słuszna - skomentowała w radiu "France Inter". Polityk stwierdziła, że akcja ekologów na spalonej katedrze Notre-Dame mogła spowodować jej dalsze uszkodzenia.

Słowa minister skrytykował dyrektor generalny Greenpeace France Jean-François Julliard, który stanął w obronie ekologów. Mężczyzna tłumaczył, że protestujący nawet "nie dotknęli katedry", a ich działania nie wiązały się z "żadnym ryzykiem ani dla budynku, ani dla okolicznego terenu".

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)