"Klimat, do działań". Aktywiści Greenpeace wspięli się 80 metrów, by wywiesić transparent

"Klimat, do działań". Aktywiści Greenpeace wspięli się 80 metrów, by wywiesić transparent09.07.2020 15:36
"Klimat, do działań". Aktywiści Greenpeace wspięli się 80 metrów, by wywiesić transparent
Źródło zdjęć: © YouTube

"Klimat, do działań" - transparent z takim napisem wywiesili aktywiści Greenpeace na dźwigu stojącym przy katedrze Notre-Dame w Paryżu. Protestujący zwrócili się również bezpośrednio do prezydenta Emmanuela Macrona, aby potępił brak działań na rzecz klimatu.

Czterech aktywistów Greenpeace wspięło się na mierzący 80 metrów dźwig, stojący przy katedrze Notre-Dame w Paryżu, aby wywiesić transparent z napisem "Klimat, do działań". Zdarzenie miało miejsce w czwartek 9 lipca.

Jeden z protestujących pokazał również mediom plakat skierowany bezpośrednio do prezydenta Francji Emmanuela Macrona. Widniał na nim napis "Klimat, Macron, Notre Dame". - Dzięki tej akcji Greenpeace zwraca się bezpośrednio do Emmanuela Macrona, aby potępił brak działania na rzecz klimatu - napisała organizacja w komunikacie.

- Od początku swojego mandatu szef państwa wielokrotnie wspominał temat ekologii, ale nadal niechętnie prowadzi politykę, która autentycznie coś zmienia. Ostatnie przetasowania rządowe są kolejnym dowodem braku ambicji prezydenta w dziedzinie ochrony środowiska" - dodaje Greenpeace.

Zobacz też: Zmiany klimatyczne: Posłuchamy ich dzięki urządzeniom rejestrującym drgania ziemi

Do protestu odniosła się minister kultury Roselyne Bachelot. - Greenpeace nie służy sprawie, która byłaby w innym przypadku słuszna - skomentowała w radiu "France Inter". Polityk stwierdziła, że akcja ekologów na spalonej katedrze Notre-Dame mogła spowodować jej dalsze uszkodzenia.

Słowa minister skrytykował dyrektor generalny Greenpeace France Jean-François Julliard, który stanął w obronie ekologów. Mężczyzna tłumaczył, że protestujący nawet "nie dotknęli katedry", a ich działania nie wiązały się z "żadnym ryzykiem ani dla budynku, ani dla okolicznego terenu".

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)