Jeff Bezos na podbój kosmosu. Blue Origin zbuduje stację kosmiczną

Jeff Bezos na podbój kosmosu. Blue Origin zbuduje stację kosmiczną

Stacja kosmiczna Orbital Reef, Blue Origin
Stacja kosmiczna Orbital Reef, Blue Origin
Źródło zdjęć: © blueorigin.com
26.10.2021 09:00, aktualizacja: 24.02.2022 16:13

Jeff Bezos po locie w kosmos postanawia iść dalej w kierunku jego podboju. Jego firma Blue Origin zajmie się budową komercyjnej stacji kosmicznej o nazwie Orbital Reef. Będzie to obiekt o charakterze badawczym, ale też turystycznym.

Orbital Reef to najnowszy projekt, o którym poinformowała firma Blue Origin. Jeff Bezoz planuje stworzyć komercyjną stację kosmiczną, większą od ISS. Budowa obiektu ma ruszyć już niebawem, bo w drugiej połowie bieżącej dekady, a prace mają się zakończyć przed jej końcem.

W budowę Orbitalnej Rafy zaangażowanych będzie kilka firm i instytucji. Mowa tu o takich markach jak Boeing, Genesis Engineering Solutions, Redwire Space, Sierra Space czy Uniwersytet Stanowy w Arizonie. Obiekt będzie miał nieco inny charakter od Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Blue Origin chce go wykorzystywać także komercyjnie.

Zgodnie z planami Jeffa Bezosa, z obiektu korzystać będą mogli prywatni przedsiębiorcy, którzy będą chcieli przeprowadzać własne badania i eksperymenty. Ale to nie wszystko. Orbital Reef to także miejsce dla kosmicznych turystów.

Stacja kosmiczna Jeffa Bezosa ma zostać wykonana z nowoczesnych materiałów. Część jej elementów będzie nadmuchiwanych, całość zasilą nowoczesne panele fotowoltaiczne. Nie da się ukryć, że to świetny czas na budowę nowej stacji kosmicznej - ISS od jakiegoś czasu mierzy się z poważnymi problemami.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)