Jeff Bezos na podbój kosmosu. Blue Origin zbuduje stację kosmiczną

Jeff Bezos na podbój kosmosu. Blue Origin zbuduje stację kosmiczną26.10.2021 09:00
Stacja kosmiczna Orbital Reef, Blue Origin
Stacja kosmiczna Orbital Reef, Blue Origin
Źródło zdjęć: © blueorigin.com

Jeff Bezos po locie w kosmos postanawia iść dalej w kierunku jego podboju. Jego firma Blue Origin zajmie się budową komercyjnej stacji kosmicznej o nazwie Orbital Reef. Będzie to obiekt o charakterze badawczym, ale też turystycznym.

Orbital Reef to najnowszy projekt, o którym poinformowała firma Blue Origin. Jeff Bezoz planuje stworzyć komercyjną stację kosmiczną, większą od ISS. Budowa obiektu ma ruszyć już niebawem, bo w drugiej połowie bieżącej dekady, a prace mają się zakończyć przed jej końcem.

W budowę Orbitalnej Rafy zaangażowanych będzie kilka firm i instytucji. Mowa tu o takich markach jak Boeing, Genesis Engineering Solutions, Redwire Space, Sierra Space czy Uniwersytet Stanowy w Arizonie. Obiekt będzie miał nieco inny charakter od Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Blue Origin chce go wykorzystywać także komercyjnie.

Zgodnie z planami Jeffa Bezosa, z obiektu korzystać będą mogli prywatni przedsiębiorcy, którzy będą chcieli przeprowadzać własne badania i eksperymenty. Ale to nie wszystko. Orbital Reef to także miejsce dla kosmicznych turystów.

Stacja kosmiczna Jeffa Bezosa ma zostać wykonana z nowoczesnych materiałów. Część jej elementów będzie nadmuchiwanych, całość zasilą nowoczesne panele fotowoltaiczne. Nie da się ukryć, że to świetny czas na budowę nowej stacji kosmicznej - ISS od jakiegoś czasu mierzy się z poważnymi problemami.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)