Jak założyć konto na Chomikuj.pl? Prosty poradnik dla każdego

Podpowiadamy, jak założyć konto na chomikuj.pl
Podpowiadamy, jak założyć konto na chomikuj.pl
Źródło zdjęć: © Pexels

13.12.2020 20:12, aktual.: 02.03.2022 20:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jak założyć konto na Chomikuj.pl? Konto jest niezbędne, by zacząć "chomikować", ale na szczęście cały proces jest bardzo prosty i bezpłatny. Oto nasz poradnik, który w prostych krokach wyjaśnia, co zrobić.

Co to jest Chomikuj.pl?

Chomikuj.pl to serwis zapewniający bezpłatny dostęp do wirtualnego dysku. Serwis pozwala w prosty sposób przesyłać i udostępniać dane, takie jak zdjęcia, filmy czy dokumenty. Pliki można przechowywać jedynie dla siebie lub by wygodnie dzielić się z innymi. 

Dodatkowo serwis pozwala w łatwy sposób przeglądanie i wyszukiwanie dokumentów udostępnionych przez inne "chomiki", które w razie potrzeby możemy pobrać lub dodać do swojego konta. W kolejnym punkcie wyjaśnimy, jak założyć konto na chomikuj.pl.

Jak założyć konto na Chomikuj.pl?

Aby założyć konto na Chomikuj.pl, wystarczy postępować zgodnie z poniższą instrukcją. 

  • Po wejściu na stronę chomikuj.pl klikamy w pole Wyhoduj własnego chomika;
  • następnie przechodzimy do formularza rejestracyjnego, w którym musimy podać podstawowe dane wymagane do późniejszego logowania (adres e-mail, hasło i nazwę swojego chomika, czyli login);
  • w kolejnym kroku należy zaakceptować regulamin i klikamy Dalej;
  • to już ostatnie obowiązkowe kroki, by założyć konto, ale w kolejnym kroku możemy podać też imię, płeć oraz datę urodzenia i przejść dalej;
  • ostatni krok to ustalenie prawa dostępu do plików, które będziemy wrzucać na serwis - do wyboru mamy możliwość udostępniania dla wszystkich lub tylko dla znających hasło (wpisujemy je w kolejnym kroku). 

 Po uzupełnieniu wszystkich pól akceptujemy zmiany i nasze konto już w pełni działa. Należy jednak pamiętać, że by rozpocząć korzystanie z chomikuj.pl, musimy potwierdzić rejestrację, klikając w link, który przyjdzie na podany przez nas adres e-mail. Później w ustawieniach konta możemy zmienić dane, które podaliśmy oraz uprawnienia do naszych plików i folderów. 

Sprawdźcie też inne nasze poradniki: 

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)