Jak założyć konto na Chomikuj.pl? Prosty poradnik dla każdego

Jak założyć konto na Chomikuj.pl? Prosty poradnik dla każdego13.12.2020 20:12
Podpowiadamy, jak założyć konto na chomikuj.pl
Podpowiadamy, jak założyć konto na chomikuj.pl
Źródło zdjęć: © Pexels

Jak założyć konto na Chomikuj.pl? Konto jest niezbędne, by zacząć "chomikować", ale na szczęście cały proces jest bardzo prosty i bezpłatny. Oto nasz poradnik, który w prostych krokach wyjaśnia, co zrobić.

Co to jest Chomikuj.pl?

Chomikuj.pl to serwis zapewniający bezpłatny dostęp do wirtualnego dysku. Serwis pozwala w prosty sposób przesyłać i udostępniać dane, takie jak zdjęcia, filmy czy dokumenty. Pliki można przechowywać jedynie dla siebie lub by wygodnie dzielić się z innymi. 

Dodatkowo serwis pozwala w łatwy sposób przeglądanie i wyszukiwanie dokumentów udostępnionych przez inne "chomiki", które w razie potrzeby możemy pobrać lub dodać do swojego konta. W kolejnym punkcie wyjaśnimy, jak założyć konto na chomikuj.pl.

Jak założyć konto na Chomikuj.pl?

Aby założyć konto na Chomikuj.pl, wystarczy postępować zgodnie z poniższą instrukcją. 

  • Po wejściu na stronę chomikuj.pl klikamy w pole Wyhoduj własnego chomika;
  • następnie przechodzimy do formularza rejestracyjnego, w którym musimy podać podstawowe dane wymagane do późniejszego logowania (adres e-mail, hasło i nazwę swojego chomika, czyli login);
  • w kolejnym kroku należy zaakceptować regulamin i klikamy Dalej;
  • to już ostatnie obowiązkowe kroki, by założyć konto, ale w kolejnym kroku możemy podać też imię, płeć oraz datę urodzenia i przejść dalej;
  • ostatni krok to ustalenie prawa dostępu do plików, które będziemy wrzucać na serwis - do wyboru mamy możliwość udostępniania dla wszystkich lub tylko dla znających hasło (wpisujemy je w kolejnym kroku). 

Zobacz: 10 porad bezpiecznego korzystania z internetu [Wideo]

 Po uzupełnieniu wszystkich pól akceptujemy zmiany i nasze konto już w pełni działa. Należy jednak pamiętać, że by rozpocząć korzystanie z chomikuj.pl, musimy potwierdzić rejestrację, klikając w link, który przyjdzie na podany przez nas adres e-mail. Później w ustawieniach konta możemy zmienić dane, które podaliśmy oraz uprawnienia do naszych plików i folderów. 

Sprawdźcie też inne nasze poradniki: 

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)