Trwa ładowanie...
d1816dx

Jak założyć grupę na Facebooku? To prostsze niż myślisz![PORADNIK]

Grupa na Facebooku to dla mnie krwiobieg Facebooka. Tematyczne dyskusje, memy, wymiana informacji na ważny dla nas temat – wszystko to znajdziemy właśnie na grupach. A jeśli nie grupy tematycznej, której szukamy? To trzeba założyć własną.
Share
Grupa na Facebooku to bułka z masłem
Grupa na Facebooku to bułka z masłemŹródło: Pixabay.com
d1816dx

Na szczęście to nie jest takie trudne, jak może się niektórym wydawać. Dlatego przygotowaliśmy krótki poradnik, który krok po kroku wyjaśni, jak założyć grupę na Facebooku.

  • Rozpoczęcie Pierwszym krokiem będzie przygotowanie się do stworzenia grupy. W prawym górnym rogu rozwijamy menu, w którym znajdziemy opcję 'utwórz grupę' lub 'nowe grupy'. I to nas interesuje.
   Zrzut ekranu
Źródło: Zrzut ekranu
  • Tworzymy grupę Po kliknięciu w opcję znajdziemy też w prawym górnym rogu zielony przycisk z napisem "utwórz grupę". I to w niego musimy kliknąć.
   Zrzut ekranu
Źródło: Zrzut ekranu
  • Dodajemy niezbędne dane Ustawiamy nazwę grupy oraz jej prywatność. "Publiczna" oznacza, że wszyscy widzą posty i członków. "Zamknięta" pozwala nam znaleźć grupę i zobaczyć, kto jest jej administratorem. Ale nie zobaczymy już, kto jest członkiem i jakie są tam posty. "Tajna" z kolei oznacza, że tylko członkowie mogą ją znaleźć oraz sprawdzić członków i posty.
   Zrzut ekranu
Źródło: Zrzut ekranu
  • Dodajemy zdjęcie w tle i przypinamy post Na końcu możemy, a nawet musimy dodać zdjęcie w tle. Wystarczy kliknąć w pole i dodać wybrane przez nas zdjęcie. Facebook zaleca rozmiar 1640 pikseli na 856 pikseli. Na koniec warto jeszcze dodać o przypiętym poście. Jeśli chcemy na przykład umieścić regulamin w widocznym miejscu, albo mamy ważne ogłoszenie, wystarczy przypiąć post. Po prostu piszemy normalny post, a na końcu zaznaczamy opcję przypnij.
d1816dx

Gotowe, nasz grupa już działa. Teraz możemy spokojnie nią zarządzać.

d1816dx

Podziel się opinią

Share
d1816dx
d1816dx
Więcej tematów