Trwa ładowanie...
d430lg8

Skandal. Facebook prosi użytkowników o hasło do konta e-mail

Poziom bezczelności Facebooka właśnie przebił granice absurdu. Wygląda na to, że serwis zaczął pytać użytkowników o hasła do ich poczty e-mail. Do sprawy dotarł ekspert od bezpieczeństwa w sieci.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Po raz kolejny Facebook pokazał, jak traktuje użytkowników
Po raz kolejny Facebook pokazał, jak traktuje użytkowników (flickr.com)
d430lg8

Specjalista od cyberbezpieczeństwa, o pseudonimie "e-sushi" poinformował o sprawie 1 kwietnia, za pośrednictwem Twittera. Ale nie myślcie, że to prima aprilis. W komentarzu do posta, "e-sushi" zaznaczył, że to nie żart. Facebook poprosił go o podanie hasła, do jego prywatnego konta e-mail.

Niedawno Facebook poinformował świat o tym, jak w niewłaściwy sposób przetrzymywał hasła użytkowników, co powodowało zagrożenie ich wycieku. Teraz, jeśli chcecie założyć konto, portal może poprosić was o hasło do konta e-mail. Cynicznie mówiąc, chcą przetrzymywać jeszcze więcej waszych danych w niewłaściwy sposób.

d430lg8

Facebook prosi o hasło do maila, ale po co?

Po co Facebookowi hasło do maila? Jak informuje "e-sushi", w ten sposób serwis miałby potwierdzić wiarygodność jego skrzynki. Czyli nie wystarczy już odebranie maila od Facebooka i przepisanie zawieranego w nim kodu.

Nigdy tego nie róbcie. To pewnie oczywiste, ale nie podawajcie nikomu swoich haseł. Zachowajcie czujność za każdym razem, gdy jakaś strona prosi was o wrażliwe dane. Portal taki jak Facebook nie ma prawa wymagać od was hasła do jakichkolwiek innych kont z poza jego serwisu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d430lg8

Podziel się opinią

Share
d430lg8
d430lg8
Więcej tematów