Jak założyć grupę na Facebooku? To prostsze niż myślisz![PORADNIK]

Jak założyć grupę na Facebooku? To prostsze niż myślisz![PORADNIK]
Źródło zdjęć: © Pixabay.com
Grzegorz Burtan

04.04.2019 16:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Grupa na Facebooku to dla mnie krwiobieg Facebooka. Tematyczne dyskusje, memy, wymiana informacji na ważny dla nas temat – wszystko to znajdziemy właśnie na grupach. A jeśli nie grupy tematycznej, której szukamy? To trzeba założyć własną.

Na szczęście to nie jest takie trudne, jak może się niektórym wydawać. Dlatego przygotowaliśmy krótki poradnik, który krok po kroku wyjaśni, jak założyć grupę na Facebooku.

  • Rozpoczęcie Pierwszym krokiem będzie przygotowanie się do stworzenia grupy. W prawym górnym rogu rozwijamy menu, w którym znajdziemy opcję 'utwórz grupę' lub 'nowe grupy'. I to nas interesuje.
Obraz
© Zrzut ekranu
  • Tworzymy grupę Po kliknięciu w opcję znajdziemy też w prawym górnym rogu zielony przycisk z napisem "utwórz grupę". I to w niego musimy kliknąć.
Obraz
© Zrzut ekranu
  • Dodajemy niezbędne dane Ustawiamy nazwę grupy oraz jej prywatność. "Publiczna" oznacza, że wszyscy widzą posty i członków. "Zamknięta" pozwala nam znaleźć grupę i zobaczyć, kto jest jej administratorem. Ale nie zobaczymy już, kto jest członkiem i jakie są tam posty. "Tajna" z kolei oznacza, że tylko członkowie mogą ją znaleźć oraz sprawdzić członków i posty.
Obraz
© Zrzut ekranu
  • Dodajemy zdjęcie w tle i przypinamy post Na końcu możemy, a nawet musimy dodać zdjęcie w tle. Wystarczy kliknąć w pole i dodać wybrane przez nas zdjęcie. Facebook zaleca rozmiar 1640 pikseli na 856 pikseli. Na koniec warto jeszcze dodać o przypiętym poście. Jeśli chcemy na przykład umieścić regulamin w widocznym miejscu, albo mamy ważne ogłoszenie, wystarczy przypiąć post. Po prostu piszemy normalny post, a na końcu zaznaczamy opcję przypnij.

Gotowe, nasz grupa już działa. Teraz możemy spokojnie nią zarządzać.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także