Jak usunąć profil na NK?

Jak usunąć profil na NK?

Jak usunąć profil na NK?
Źródło zdjęć: © 123RF.COM
05.09.2017 21:17, aktualizacja: 26.03.2019 22:26

Portal NK, niegdyś nazywany Naszą Klasą, był popularnym miejscem odświeżania starych znajomości i zawierania nowych. Obecnie portal NK – wypierany przez Facebooka, Twittera czy Instagrama – traci coraz więcej użytkowników. Podpowiadamy więc, jak usunąć z niego swoje konto.

NK – informacje ogólne

NK powstało w 2006 roku i w przeciwieństwie do obecnie dominujących zagranicznych portali było wynalazkiem w całości polskim: założyło go czterech studentów informatyki na Uniwersytecie Wrocławskim z myślą o umożliwieniu internautom odnajdywania swoich znajomych z dawnych, szkolnych lat.

Nasza Klasa zrobiła w Polsce ogromną furorę, jednakże zaczęła stopniowo przekształcać swoje przeznaczenie, chyląc się ku profilom współcześnie nam znanych portali społecznościowych. W wyniku tego procesu nastąpił rebranding: w 2010 roku Naszą Klasę przemianowano na NK i wprowadzono nowy, zresztą dość kontrowersyjny regulamin.

Portal Nasza Klasa oferował wielopoziomową komunikację internautów. Można było nie tylko dodawać znajomych, dzielić się różnymi linkami, czatować czy tworzyć grupy, ale także grać w minigry i oceniać zdjęcia.

Jak usunąć konto na NK?

Aby usunąć swoje konto z NK, należy najpierw się zalogować (jeżeli dawno się nie logowaliśmy i nie pamiętamy hasła, możemy skorzystać z opcji odzyskiwania). W prawym górnym rogu ekranu znajduje się pasek opcji. Klikamy w "Edytuj profil".

Następnie klikamy w zakładkę "Zaawansowane", a potem w opcję "Usuń konto". Wyświetli nam się wówczas okno do usuwania profilu. Na żółtym polu znajdować się będą informacje o konsekwencjach jego usunięcia, tj. znikną nasze dane, zdjęcia oraz lista znajomych.

Teraz musimy ponownie podać hasło logowania, a następnie powód, dla którego usuwamy profil. Na koniec klikamy przycisk "Usuń konto".

Jednak to jeszcze nie wszystko. Żeby nasz profil został trwale usunięty, a dane z serwerów NK zniknęły bezpowrotnie, musimy mailowo skontaktować się z administratorami serwisu i poprosić o usunięcie tychże informacji.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (84)