Jak usunąć konto na Snapchacie? Jak krok po kroku skasować konto

Jak usunąć konto na Snapchacie? Jak krok po kroku skasować konto

Jak usunąć konto na Snapchacie? Jak krok po kroku skasować konto
Źródło zdjęć: © Pixabay.com
05.06.2019 21:33, aktualizacja: 06.06.2019 11:34

W aplikacji Snapchat lubują się przede wszystkim młode osoby. Jest to szybka forma komunikacji, której podstawę stanowią zdjęcia i filmiki. Bywa jednak, że Snapchat po jakimś czasie zaczyna się nudzić i chcemy skasować profil. Podpowiadamy, jak usunąć konto na Snapchacie.

Jak usunąć konto na Snapchacie? Jeżeli należycie do osób, które nie chcą już korzystać z usługi i dodatkowo chcecie trwale skasować konto na a Snapchacie to podpowiemy wam krok po kroku, jak to zrobić.

Co to jest Snapchat?

Snapchat to obecnie jedna z najpopularniejszych aplikacji do szybkiego dzielenia się szczegółami swojego życia, a konkretnie zdjęciami i filmikami. Charakterystyczną cechą Snapchata jest to, że wstawione przez nas treści pojawiają się na jakiś czas i znikają bezpowrotnie zaraz po wyświetleniu. Snapchat jest intuicyjny i prosty w obsłudze, działa na systemach Android i iOS, jednakże ma oficjalny anglojęzyczny interfejs.

Interfejs Snapchata dzieli się na trzy ekrany. Pierwszy z nich jest ekranem podstawowym, którego widzimy zaraz po zalogowaniu i który służy uruchamianiu aparatu oraz wysyłaniu snapów. Następny ekran wyświetla otrzymane przez nas snapy, a ostatni pokazuje zdjęcia znajomych.

Szacuje się, że obecnie z aplikacji Snapchat korzysta ok. 180 mln ludzi na całym świecie, a w większości są to bardzo młodzi ludzie. W Polsce natomiast korzysta z niej ok. 1,2 mln osób, a ponad 50 proc. loguje się codziennie.

Jak usunąć konto na Snapchacie?

Usunięcie konta na Snapchacie, a więc kliknięcie w odpowiednie polecenie w ustawieniach, nie powoduje, że wszystkie dane od razu całkowicie znikają ze „snapchatowej” sieci. Najpierw konto jest zawieszane na 30 dni, natomiast wszelkie wiadomości na chacie oraz niewyświetlone treści zostają usunięte.

  • Aby usunąć konto na Snapchacie, należy najpierw zalogować się na swój profil i przejść do "Ustawień" (ikona koła zębatego).
  • Następnie wybieramy sekcję "Więcej informacji" i klikamy na "Wsparcie".
  • Potem musimy odnaleźć zakładkę "Learning the Basics", wybrać ją, a następnie przejść do opcji "Account Settings".
  • W opcji "Account Settings" przechodzimy do polecenia "Delete Account". Po wybraniu tego polecenia aplikacja poprosi nas o ponownie wpisanie hasła.
  • Na koniec wciskamy "Continue".

Jak odzyskać konto na Snapchacie?

Jeżeli zmieniliście zdanie lub konto usunęliście przypadkiem, to wciąż możecie je odzyskać. Proces usuwania profilu trwa 30 dni, tak więc konto zostanie trwale usunięte, tylko jeśli przez miesiąc nie będziecie się logować na Snapchata. Konto możemy aktywować przez ponowne zalogowanie się, jeżeli jednak tego nie zrobimy w przeciągu miesiąca, wówczas nasz profil zostaje permanentnie usunięty, a wraz z nich również nasze wszystkie wiadomości i pozostałe dane.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)