"Jaga" to idealne zamknięcie "Legend Polskich" Allegro

"Jaga" to idealne zamknięcie "Legend Polskich" Allegro
Źródło zdjęć: © Legendy Polskie | allegro
Joanna Sosnowska

09.12.2016 13:00, aktual.: 09.12.2016 13:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ostatni - jak na razie - odcinek "Legend Polskich" Allegro jest już dostępny. "Jaga" to film o bijatyce z silną żeńską postacią. Wszystkie otwarte dotąd wątki się w nim domykają. Domykają, ale wciąż pozostaje miejsce na kontynuację.

Intryga zawiązywana w poprzednich odcinkach "Legend", zaczyna się tu domykać. Dywersja Twardowsky'ego, który wypuścił z piekieł zastępy potworów i demonów sprowadza na ziemię zamieszanie. A w sielskiej wsi, w stodole budzi się Jaga (w tej roli Katarzyna Pośpiech). Delikatna z pozoru kobieta za chwilę wda się w bijatykę z elitarnym oddziałem służb specjalnych.

- W dzisiejszym świecie kobiety są silne, w wielu aspektach życia o wiele silniejsze od mężczyzn i my chcemy o tym mówić, nawet jeśli czynimy to tylko w produkcji popkulturowej. Nie wyobrażaliśmy sobie, że w "Legendach" może zabraknąć na pierwszym planie kobiety, dlatego postanowiliśmy ją stworzyć, inspirując się delikatnie postacią Baby Jagi – mówi Marcin Dyczak, dyrektor marketingu Allegro. – Nasza Jaga nie jest ani stara, ani odrażająca, nie mieszka też w chatce na kurzej stopie. Jest jednak, podobnie jak pierwowzór, silnie związana z naturą. Jaga jest strażniczką utraconego przez ludzi świata, który został zdominowany przez przemysł i technologię.

Obraz
© Legendy Polskie | allegro

Jaga jest potężną zielarką, którą do swoich celów wykorzystać próbuje Boruta. Podjudza dziewczynę, mówiąc, że jej świat i jej wartości już odeszły. Na te słowa budzi się w niej gniew.

- Bardzo wymagająca technicznie okazała się decyzja, żeby sceny walk kręcić w prawdziwej stylowej stodole. W tych scenach wykorzystywaliśmy dużo podwieszeń i efektów kaskaderskich, a w takich warunkach jest to po prostu dosyć niebezpieczne. Zaplanowanie walki, pozycji kratownic i zabezpieczeń było bardzo dużym wyzwaniem logistycznym. Takie zdjęcia są niezmiernie trudne technicznie, a my dodatkowo utrudniliśmy je sobie bardzo wymagającą lokalizacją. Na szczęście obyło się bez poważniejszych wypadków – zdradza Tomasz Bagiński, reżyser filmu.

Oprócz Jagi w filmie występuje wspomniany już Botuta (Tomasz Drabek) oraz Rokita (Piotr Machalica). Według Allegro "Jaga" to (na razie) ostatnia z "Legend Polskich". Cykl tworzony był przez Allegro we współpracy z Platige Image, za reżyserię odpowiadał Tomasz Bagiński.

Obraz
© Legendy Polskie | allegro

Intryga została delikatnie zarysowana w pierwszym "Twardovskym", a rozwinięta w "Twardovskym 2.0". Wówczas dowiedzieliśmy się, że wkurzony Polak uwolnił z piekieł całe zastępy słowiańskich potworów. Jednego z nich spotaliśmy w poprzednim odcinku, zatytułowanym "Operacja Bazyliszek".

Allegro w grudniu na gali Mixx Awards odebrało cztery nagrody za projekt "Legend Polskich". Były to dwie złote statuetki w kategoriach Branded Content i Video on-line oraz srebrną statuetkę w kategorii Brand Awareness and Positioning oraz tytuł Best in Show.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)