Irak. Trzy rakiety wystrzelone w Zieloną Strefę w Bagdadzie. Do sieci trafiło wideo

Irak. Trzy rakiety wystrzelone w Zieloną Strefę w Bagdadzie. Do sieci trafiło wideo
Źródło zdjęć: © Youtube.com

21.01.2020 14:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Trzy rakiety typu Katiusza zostały wystrzelone w kierunku Zielonej Strefy w Iraku. Dwie z nich spadły w pobliżu ambasady USA. W Bagdadzie natychmiastowo rozbrzmiał alarm. Poniżej wideo z miejsca zdarzenia.

Rakiety spadły wieczorem w poniedziałek 20 stycznia na dzielnicę rządowo-dyplomatyczną w Bagdadzie, nazywaną też Zieloną Strefą. Jak informuje Reuters, rakiety typu Katiusza zostały wystrzelone z dzielnicy Zafaranijah znajdującej się nieopodal stolicy Iraku. Na razie nie ma informacji na temat ofiar śmiertelnych i rannych.

Rakiety spadły w dzielnicy, w której znajduje się wiele urzędów państwowych i zagranicznych ambasad. Swoje placówki w Zielonej Strefie mają między innymi: Polska, Wielka Brytania i Stany Zjednoczone. Reuters donosi, że dwie rakiety spadły w pobliżu tej ostatniej. W mieście natychmiast rozbrzmiał alarm.

Wideo ze zdarzenia zamieściła w sieci korespondentka BBC Nafiseh Kohnavard. Można je zobaczyć poniżej.

Filmy z alarmu opublikowały także lokalne media.

Zielona Strefa w Bagdadzie była częstym celem ataków rakietowych w ostatnich miesiącach. Poniedziałkowy atak był czwartym ostrzałem rakietowym tej dzielnicy od czasu zabicia irańskiego generała Kasema Sulejmaniego przez siły USA na początku stycznia.

Na chwile obecną nie ma informacji, kto jest odpowiedzialny za wystrzelenie rakiet.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)