Inteligentne rozwiązania dla domu? Sprawdź, jak ułatwić sobie codzienne porządki!

Inteligentne rozwiązania dla domu? Sprawdź, jak ułatwić sobie codzienne porządki!

Inteligentne rozwiązania dla domu? Sprawdź, jak ułatwić sobie codzienne porządki!
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
10.10.2018 11:12

Tradycyjne metody sprzątania powoli odchodzą w zapomnienie. Dzięki nowoczesnym technologiom możemy sobie znacznie ułatwić codzienne obowiązki. W XXI wieku czas jest na wagę złota, więc szkoda tracić go na domowe porządki. Na co zwrócić uwagę przy wyborze nowoczesnych sprzętów AGD służących do sprzątania?

Mobilność to wygoda

Współczesne urządzenia sprzątające stają się coraz lżejsze, zachowując jednocześnie swoje zalety użytkowe, a także oferując kolejne ciekawe funkcje ułatwiające porządkowanie mieszkania. Dobrym przykładem jest choćby rewolucja na rynku odkurzaczy. Stosunkowo ciężkie tradycyjne urządzenia zasilane przy pomocy kabla, który niestety plącze się pod nogami i ogranicza zasięg pracy, zastępują wygodne i lekkie odkurzacze pionowe. Dotąd rzadziej używaliśmy ich jako głównych odkurzaczy domowych, jednak najnowsze modele oferują odpowiednio wysoką moc, a przy tym są lżejsze i prostsze w obsłudze.

Ergonomia

Z wagą urządzeń pomagających w sprzątaniu musi wiązać się ergonomia. Dotyczy ona przede wszystkim wygodnego korzystania ze sprzętu, jak i możliwości jego złożenia i komfortowego przechowywania nawet, gdy nasze mieszkanie jest dość małe. W ten sposób należy wybierać między innymi odkurzacze do szyb, dzięki którym wygodnie wyczyścimy okna, a następnie łatwo je przechowamy. Wszystko za sprawą teleskopowych drążków, które składają się do minimalnych rozmiarów. Podobnie rzecz się ma ze wspomnianymi odkurzaczami pionowymi. Nowoczesne modele, takie jak Pure F9firmy Electrolux, posiadają ergonomiczną konstrukcję i stoją samodzielnie. Aluminiowa rura nie przewraca się. Jeszcze ważniejsze są aspekty użytkowe – dobre wyważenie sprawia, że odczuwalny ciężar utrzymywany w dłoni to mniej niż jeden kilogram. W ten sposób z łatwością odkurzymy karnisze i inne trudno dostępne zakamarki bez nadmiernego wysiłku.

Wiele zastosowań

Ogromną zaletą nowoczesnych urządzeń jest multifunkcjonalność. Wspomniany odkurzacz pionowy nie tylko radzi sobie zarówno z dywanem, jak i panelami podłogowymi, ale dodatkowo w inteligentny sposób dostosowuje moc do optymalnego sprzątania poszczególnych rodzajów powierzchni. Ponadto działa bezprzewodowo i pozwala nawet na godzinną pracę bez konieczności ładowania baterii. Z kolei dobre odkurzacze do szyb to wygodne rozwiązanie do umycia okien bez smug i zacieków, a także luster i płytek łazienkowych, co stanowi już niebagatelną oszczędność czasu. Tego typu urządzenia mogą pracować w wielu trybach, dzięki czemu bez detergentów wyczyścimy wszystkie domowe podłogi i parkiety, pozbywając się przy tym bakterii.

Dodatkowe funkcje

Technika ma nam ułatwiać życie na wiele sposobów, dlatego dobry odkurzacz pionowy jest wyposażony w obrotową szczotkę i diody LED umieszczone na ssawce. Jest więc rozwiązaniem doskonalszym do pełnego wyczyszczenia na przykład powierzchni ukrytych pod meblami, w stosunku do tradycyjnych ciężkich odkurzaczy. Warto zaznaczyć, że dodatkowo poprawia jakość powietrza w domu, ponieważ pochłania 98,6% drobnego pyłu. Tego typu urządzenia to prawdziwy postrach brudu na podłogach o różnych powierzchniach. Szczególnie nieprzyjemne i czasochłonne bywa tradycyjne czyszczenie fug, które przy zabrudzeniach wyglądają bardzo nieestetycznie. Przy użyciu innowacyjnej i skutecznej ssawki, w jaką zostały wyposażone współczesne odkurzacze pionowe, takie jak np. Electrolux Pure F9, ten problem staje się historią.

Warto korzystać z dobrodziejstw współczesnej techniki, bo każdy z nas lub spędzać czas w perfekcyjnie czystym domu. Jednak wspomniany czas jest dzisiaj towarem deficytowym i naprawdę szkoda marnować go na sprzątanie w tradycyjny sposób.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)