Indie. Chandrayaan-2 z powodzeniem wszedł na orbitę Księżyca. Lądowanie za kilka dni

Indie. Chandrayaan-2 z powodzeniem wszedł na orbitę Księżyca. Lądowanie za kilka dni
Źródło zdjęć: © Pixabay.com

20.08.2019 10:04, aktual.: 20.08.2019 10:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Chandrayaan-2 to krok milowy w kosmicznych podróżach, które planują Indie. Lądownik wszedł 20 sierpnia na orbitę Księżyca i wszystko wskazuje na to, że za kilka dni wyląduje na jego powierzchni.

Chandrayaan-2 wystartował z Ziemi 22 lipca niosąc ze sobą lądownik i łazik. Jego celem jest biegun południowy Księżyca, gdzie skupi się na poszukiwaniu wody i badaniu materiałów księżycowych.

Skuteczne wejście Chandrayaan-2 na orbitę naszego naturalnego satelity jest ogromnym sukcesem Indii, zwłaszcza, że pierwsza próba zakończyła się niepowodzeniem. Wejście na orbitę Księżyca było jednym z najtrudniejszych elementów misji. Najważniejsze było odpowiednie dobranie parametrów lotu oraz prędkości podejścia.

Jeżeli misja księżycowa Chandrayaan-2 okaże się sukcesem, Indie będą czwartym krajem po USA, Rosji i Chinach, któremu udało się zdobyć Księżyc. Wejście Chandrayaan-2 na orbitę Księżyca można było śledzić live, a indyjska agencja kosmiczna (ISRO) opublikowała najważniejsze informacje w mediach społecznościowych.

To co wyróżnia indyjską misję kosmiczną to jej nieduży koszt. Na zbudowanie i wystrzelenie rakiety wydano kilkakrotnie niższą sumę niż w porównaniu do podobnych misji w innych krajach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także