Trwa ładowanie...
d1mnnvf

Indie ruszają z podbojem Księżyca. Jeszcze w tym roku pierwszy lot

W połowie ubiegłego roku Indie zapowiedziały plan lotu na Księżyc. Biorą udział w prawdziwym kosmicznym wyścigu. Chcą zdobyć złoża wysoce energetycznego pierwiastka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Indie ruszają z ogromnym projektem
Indie ruszają z ogromnym projektem (ISRO)
d1mnnvf

Indyjska Organizacja Badań Kosmicznych (ISRO) zapowiada wysłanie orbitera, lądownika "Vikram" oraz łazika "Pragyan" na Księżyc już w lipcu tego roku. Misja nosi nazwę Chandrayaana-2. Jej rakietą nośną będzie GSLV Mk III. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, 6 września dojdzie do lądowania na Księżycu.

Na Księżycu będzie robić się coraz gęściej. Amerykanie zapowiadają wysłanie astronauty na Srebrny Glob, podobnie Rosjanie, którzy chcą "sprawdzić, czy ci poprzedni rzeczywiście byli na Księżycu". W międzyczasie niewidoczną stronę naszego największego naturalnego satelity podbijają Chińczycy.

Niedawno do wyścigu o księżycowe surowce dołączył także Izrael. Zaczęło się od niewielkiego start-upu, którego projekt sondy i łazika Beresheet ufundowały osoby prywatne. Po ogromnym zainteresowaniu i zaangażowaniu społecznym, rząd Izraela postanowił dofinansować projekt Beresheet 2. SpaceIL dostanie w przeliczeniu równowartość ponad 20 milionów złotych.

d1mnnvf

Zobacz też wideo: Mount Everest nie jest najwyższą górą

Piątym graczem są Indie. Plany tego niepozornego państwa są bardzo ambitne. Indie świadome bogactw, jakie znajdują się na Księżycu już rok temu zapowiedziały ogromny program kosmiczny. Chcą udać się tam, gdzie nikogo jeszcze nie było żadnego państwa.

Na południowej części Księżyca mogą znajdować się ogromne złoża Helu-3. Ma on być źródłem ogromnej ilości czystej energii, wartej miliardy miliardów. Może zasilić całą Ziemię nawet na 10 tysięcy lat.

d1mnnvf

Indyjski odpowiednik NASA uruchomi jeszcze w październiku łazik, który zbada tą nieznaną część Księżyca.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1mnnvf

Podziel się opinią

Share

d1mnnvf

d1mnnvf
Więcej tematów