HP otworzy w Łodzi centrum usług biznesowych

HP otworzy w Łodzi centrum usług biznesowych
Źródło zdjęć: © AP

28.06.2012 10:01, aktual.: 28.06.2012 13:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Amerykański koncern Hewlett-Packard otworzy w tym roku w Łodzi swoje nowe centrum usług biznesowych. W najbliższym czasie ma ruszyć rekrutacja pracowników do tego centrum.

Na lokalizację nowego biura HP wybrało GTC University Business Park - nowoczesny budynek biurowy w centrum Łodzi.

"W najbliższych dniach rozpocznie się proces rekrutacji pracowników do naszego nowego centrum"

HP oficjalnie nie informuje, ile osób zatrudni w łódzkim centrum. Według nieoficjalnych informacji może to być kilkaset osób. Nowe centrum HP ma zacząć działać w Łodzi w czwartym kwartale br.

Łódzkie centrum będzie świadczyć usługi z zakresu m.in. finansów i księgowości w obszarze regulowania zobowiązań, rozliczania należności oraz procesów zarządzania zakupami towarów i usług.

Inną ważną specjalizacją centrum będzie obsługa kadr i płac obejmująca m.in. nadzór nad obiegiem dokumentów kadrowo-płacowych, naliczanie płac, kontakty z pracownikami i klientami, procesy zarządzania danymi oraz procesy rekrutacji. Firma zapowiada, że w miarę rozwoju łódzkiego centrum możliwe jest rozszerzenie zakresu usług.

Według przedstawicieli HP wybór Łodzi poprzedziła analiza zasobów i potencjału miasta. Wskazano, że atutami aglomeracji są: dostęp do wykwalifikowanych pracowników, centralne położenie miasta, rosnąca liczba połączeń realizowanych przez lokalne lotnisko oraz profesjonalna obsługa inwestora na każdym etapie projektu.

_ "Jesteśmy miastem, które inwestuje we współpracę między uczelniami wyższymi i biznesem oraz oferuje aktywne wsparcie na kolejnych etapach realizacji projektu HP" _ - podkreśliła prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Łódzkie biuro będzie trzecią - obok Warszawy i Wrocławia - lokalizacją HP w Polsce. W 200. roku amerykański koncern otworzył we Wrocławiu pierwsze w Polsce centrum usług dla biznesu (Globalne Centrum Biznesowe HP), w którym zatrudnia 2,5 tys. pracowników.

Łódź - obok Wrocławia, Krakowa i Warszawy - jest najchętniej wybieranym miastem przez inwestorów świadczących usługi dla biznesu w Polsce. Centra usług w Łodzi zatrudniają w sumie kilkanaście tysięcy osób.

Z danych ABSL (Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych w Polsce) wynika, że w kraju działa ok. 34. centr usług dla biznesu, w których pracuje mniej więcej 85 tys. osób. Ponad 90 proc. pracowników ma wyższe wykształcenie.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)