Hakerzy zaatakowali serwery lubuskich gmin

Hakerzy zaatakowali serwery lubuskich gmin13.01.2017 16:38
Hakerzy zaatakowali serwery lubuskich gmin
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com

Ktoś włamał się na serwery i rozesłał z nich fałszywe wiadomości. Maile wzywały do protestu przeciwko obecności w Polsce wojsk amerykańskich – informuje "Gazeta Lubuska".

Do ataku doszło w nocy 12 na 13 stycznia. Ktoś włamał się na serwery i rozesłał wiadomości, podszywając się pod burmistrza Żagania, Daniela Marchewkę. Wiadomość wzywa do protestu przeciwko wojskom amerykańskim, które przyjechały do Polski.

_"Urząd miasta i burmistrz Żagania Daniel Marchewka zapraszają wszystkich Mieszkańców polskich miast i miasteczek na marsz patriotów „NIE dla wojsk USA w Polsce!”, który odbędzie się w Żaganiu 14 stycznia o 12.00 obok budynku Urzędu Miasta.14 stycznia Polska na życzenie rządu PiS utraci resztki suwerenności. Wojska amerykańskie podbiły Rzeczpospolitą bez wystrzału, wystarczyła zdrada elit. Antoni Macierewicz, Witold Waszczykowski, a przede wszystkim Jarosław Kaczyński - to oni ściągnęli tu nowych Krzyżaków! Dlatego przemaszerujemy od Urzędu Miasta do miejsca pracy amerykańskich okupantów w Żaganiu (11 Lubuska Dywizja Kawalerii Pancernej) i głośno wyrazimy swój sprzeciw wobec handlowania naszą niepodległością. Przemarsz ma charakter otwarty i zapraszamy wszystkich, którzy sprzeciwiają się wystawianiu Polski na atak wbrew naszym narodowym interesom. Każda organizacja jest mile widziana. Istnieje też możliwość zabrania głosu oraz wystawienia własnych transparentów po uprzednim. Naród Polski nie może stać bezczynnie i milcząco przyzwalać na podobne zdrady elit. Informujemy, że manifestacja jest legalna i zarejestrowana!" _

Burmistrz Żagania zaprzeczył, jakoby to on miał być autorem wiadomości i poinformował, że całą sprawę zgłosił Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Na stronie miasta Żagania zamieszczono również komunikat: "Burmistrz Miasta Żagań stanowczo oświadcza, że Urząd Miasta Żagań nie jest w żaden sposób związany z treściami, które pojawiły się w Internecie w wyniku przestępstwa polegającego na złośliwym ataku hakerskim, skierowanym przeciwko państwu polskiemu. Odcinamy się od tych treści. Jednocześnie informujemy, iż trwa postępowanie służb, mające na celu wykrycie i ukaranie sprawcy tego ataku."
(zachowaliśmy pisownię oryginalną)

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)