Gigabyte prezentuje najnowsze karty Nvidia GeForce GTS 450

Gigabyte prezentuje najnowsze karty Nvidia GeForce GTS 450

Gigabyte prezentuje najnowsze karty Nvidia GeForce GTS 450
Źródło zdjęć: © Gigabyte
16.09.2010 12:59, aktualizacja: 16.09.2010 14:19

Gigabyte zaprezentował nowe modele kart graficznych z serii GTS 450 - GV-N450OC-1GI i GV-N450-1GI. Zbudowane w oparciu o układ graficzny Fermi, karty te zaprojektowano od podstaw dla wsparcia teselacji.

Gigabyte zaprezentował nowe modele kart graficznych z serii GTS 450 - GV-N450OC-1GI i GV-N450-1GI. Zbudowane w oparciu o układ graficzny Fermi, karty te zaprojektowano od podstaw dla wsparcia teselacji. GV-N450OC-1GI wyposażono w chłodzenie Windforce 2X, które wspiera również funkcję redukcji ilości kurzu osadzającego się na karcie. Gigabyte GTS 450 to także karty ze wsparciem dla standardów graficznych takich jak Nvidia 3D Vision czy PhysX.

Kartę oznaczoną jako GV-N450OC-1GI wyposażono w chłodzenie Windforce 2. z nową funkcją, jaką jest redukcja kurzu. Dzięki odpowiedniemu zaadaptowaniu pochylonych wentylatorów, nowa ich wersja zdolna jest do minimalizowania turbulentnego ruchu powietrza między wentylatorami oraz zwiększenia tunelu powietrznego w otworach karty graficznej.

Obraz
© Model GV-N450-1GI (fot. Gigabyte)

Ponadto w ręce użytkowników oddano możliwość ustawienia trybu, w jakim pracują karty - Dual Power Mode i Smart Alternate Mode. W czasie grania możemy użyć trybu Dual Power Mode, dzięki któremu cieszyć się będziemy niską temperaturą. W czasie surfowania po Internecie czy prac w 2. można ręcznie uruchomić tryb Smart Alternate Mode, który oczyści wentylatory z kurzu. Jako dodatek warto nadmienić, że chłodzenie Windforce 2X wyposażono w dwie miedziane rurki cieplne, które wspomagają oddawanie ciepła.

W modelu GV-N450-1GI zastosowano wentylator z miedzianą podstawą. Miedziany rdzeń styka się bezpośrednio w chipem graficznym, co zwiększa możliwość oddawania ciepła. Dzięki wentylatorowi sterowanemu sygnałami PWM karta jest optymalnie chłodzona, przy zachowaniu niskiego poziomu hałasu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)