Giewont. Zabójczy piorun udało się uchwycić na zdjęciach

Giewont. Zabójczy piorun udało się uchwycić na zdjęciach

Giewont. Zabójczy piorun udało się uchwycić na zdjęciach
Źródło zdjęć: © MARCIN JOZEFOWICZ/REPORTER
23.08.2019 08:20, aktualizacja: 23.08.2019 15:42

W wyniku nagłej burzy na Giewoncie śmierć poniosło 5 osób, a 140 zostało rannych. Wciąż trwa akcja ratunkowa w Tatrach. W sieci pojawiło się zdjęcie, na którym udało się uchwycić zabójczy piorun i moment jego uderzenia w Giewont.

Wczorajsze tragiczne wydarzenie to jeden z wielu incydentów związanych z porażeniami na Giewoncie. W akcji ratowniczej na Giewoncie TOPR jest wspierany również przez ratowników Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Szlak na Giewont został zamknięty a Tatrzański Park Narodowy ma jeszcze raz sprawdzić jego stan oraz czy na szlaku nie zostało więcej osób potrzebujących pomocy.

Jak czytamy w mediach, gwałtowna burza zaczęła się w okolicy 13:30 i trwała ok. godziny. W sieci pojawiło się zdjęcie, na którym został prawdopodobnie uchwycony moment tragedii na Giewoncie.

Wczoraj udało nam się również znaleźć wideo, na którym widać niszczycielską burzę nad Tatrami. Tutaj z kolei możecie zapoznać się opinią IMGW oraz wytłumaczeniem czemu przewidzenie załamania pogody było trudne i dlaczego nie pojawiło się ostrzeżenie meteorologiczne. Z aktualnych informacji wynika, że na południu Polski mogą wystąpić burze. Ostrzeżenie 1-stopnia obowiązuje do 25 sierpnia.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)