Trwa ładowanie...
ycipk-2t758s

Gabrielle – to kolejny cyklon, który zmierza nad Europę. Jego skutki zauważymy w Polsce

Tropikalny cyklon Gabrielle pojawił się nad Atlantykiem, a już wkrótce dotrze do Europy. Synoptycy ostrzegają, że "może stanowić poważne zagrożenie", chociaż swoją siłą nie dorówna Dorianowi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda. Gabrielle zmierza w kierunku Europy.
Pogoda. Gabrielle zmierza w kierunku Europy. (Shutterstock.com, Fot: elRoce)
ycipk-2t758s

Cyklon Gabrielle dotarł do Europy 11-12 września. Silniejszego wiatru i mocniejszych opadów spodziewać się mogą mieszkańcy północnej części Wielkiej Brytanii, Anglii, Szkocji, Wysp Owczych oraz Irlandii Północnej.

Pogoda. Gabrielle w Polsce

Serwis Twoja Pogoda informuje, że skutki cyklonu Gabrielle zauważymy również w Polsce. Będą one odczuwalne w piątek 13 września.

ycipk-2t758s

Od północnego zachodu na południowy wschód przemieszczać się będą fronty atmosferyczne, które przyczynią się do wzmożonych opadów. Możemy spodziewać się silniejszego wiatru, jednak jego prędkość nie powinna przekroczyć 50-60 km/h.

Jak podkreślają meteorolodzy, nie powinniśmy się obawiać Gabrielle. Cyklon jest znacznie słabszy niż Huragan Dorian i nie spowoduje żadnych poważniejszych szkód w Polsce. W innych krajach zagrożenie jest znacznie wyższe. Przykładowo w Hiszpanii cyklon Gabriell może doprowadzić nawet do powodzi.

Źródło: Twoja Pogoda

ycipk-2t758s

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-2t758s

ycipk-2t758s
ycipk-2t758s