Trwa ładowanie...
ycipk-25wcil

Huragan eks-Dorian zmierza w kierunku Polski. Uderzy już dzisiaj

Huragan Dorian spustoszył wyspy z archipelagu Bahamów, a teraz przemieszcza się w kierunku Europy. Jego niszczycielska siła osłabła, ale nadal nie można go lekceważyć. Meteorolodzy ostrzegają, że 11 września jego skutki będą odczuwalne w Polsce.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Huragan Dorian coraz bliżej Polski.
Huragan Dorian coraz bliżej Polski. (Shutterstock.com, Fot: Sasa Kadrijevic)
ycipk-25wcil

Były huragan Dorian zmierza przez Ocean Atlantycki w kierunku Europy. Jego skutki odczuła już Islandia, gdzie 10 września spadł śnieg, a mieszkańcy wyspy walczyli ze skutkami porywistego wiatru, który osiągał prędkość 90 km/h.

Eks-huragan Dorian uderzył również w Wielką Brytanię i Irlandię. Przyniósł opady deszczu sięgające 40 litrów na metr kwadratowy i silny wiatr o prędkości do 110 km/h.

ycipk-25wcil

Były huragan Dorian. Prognoza dla Polski

Synoptycy uważają, że w Polsce skutki huraganu Dorian odczujemy już dzisiaj. Podkreślają jednak, że cyklon słabnie z godziny na godzinę. W północno-zachodniej części kraju wystąpią przelotne opady. Możemy spodziewać się również silniejszego wiatru. Jego maksymalna prędkość osiągnie 50-60 km/h.

W momencie kulminacyjnym huragan Dorian, który otrzymał najwyższą piątą kategorię, pustoszył wyspy archipelagu Bahamów z prędkością 250 km/h. W jego trakcie życie straciło 44 osoby, ale straty wciąż są szacowane.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-25wcil

ycipk-25wcil
ycipk-25wcil